رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران

مشکلات حاد اقتصادی موجود با برجام حل نمی شود

محسن بهرامی ارض اقدس تاکید کرد: تا زمانی که مشکلات حاد موجود در اقتصاد کشور حل و فصل نشود نمی توان انتظار وقوع رخداد خارق العاده ای را داشت.

مشکلات حاد اقتصادی موجود با برجام حل نمی شود

گیلان خبر: گفته می شود که بهبود فضای کسب و کار، تعامل هرچه بیشتر با سرمایه گذاران خارجی و پیوستن به جامعه جهانی از اصلی ترین خواسته ها و برنامه های بخش خصوصی کشور است.

در همین راستا فعالان این حوزه لزوم مدیریت و برنامه ریزی از جانب دولت و بخش خصوصی را خواستار شدند و مسئولان را از انجام اقدامات هیجانی برحذر داشتند.

محسن بهرامی ارض اقدس رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران در این رابطه به خبرنگار اقتصادپرس گفت: ابتدا باید انتظارات مردم به گونه ای مدیریت شود که این احساس در آن ها به وجود نیاید که با لغو تحریم ها تمام مشکلات اقتصادی کشور برطرف می شود.

محسن بهرامی ارض اقدس افزود: نباید اینگونه تصور شود که از فردای لغو تحریم ها مشکلات کشور یک شبه حل خواهد شد. در حال حاضرمسائل جدی و حادی در اقتصاد کشور وجود دارد که بخشی از آن ها نیازمند گذر زمان است.

وی ادامه داد: راه اندازی خطوط تولید، ارتقای دانش فنی و تکنولوژی، بالابردن شاخص اشتغال و افزایش رشد اقتصادی نیازمند سرمایه گذاری است. سرمایه های داخلی باتوجه به کاهش قیمت نفت تکافوی کمبودهای کشور را نمی کند و در این راستا نیاز است که سرمایه گذاران خارجی به کشور وارد شوند.

این عضو اتاق تهران تصریح کرد: به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی نیازمند بسترسازی هستیم. بحث تعیین و تکلیف نرخ ارز، پیش بینی پذیر کردن شرایط اقتصادی، مبارزه با فساد اداری و اقتصادی، شفافیت اقتصادی و اطلاعاتی و گردش اطلاعات و آمار از پیش زمینه های سرمایه گذاری خارجی است.

وی ادامه داد: تا زمانی که مشکلات حاد موجود در اقتصاد کشور حل و فصل نشود نمی توان انتظار وقوع رخداد خارق العاده ای را داشت. در این راستا رسانه ها مسئولیت دو چندانی برای آگاهی بخشی به مردم را دارند.

منبع: اقتصادپرس

 

کد مطلب: 12723

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر