مقام مسئول وزارت کار

تعادل در بازار کار با ورود خیل عظیم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر هم خورده است

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار با اعلام این که ورود خیل عظیم دانش آموختگان دانشگاهی به بازار کار منجر به عدم تعادل در این بازار شده است، گفت: اکنون اشتغال برای افراد دیپلمه یا فوق‌دیپلم دارای مهارت وجود دارد.

تعادل در بازار کار با ورود خیل عظیم فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بر هم خورده است

گیلان خبر: محمد اکبرنیا با اشاره به اینکه تعادل در عرضه و تقاضای بازار کار به دلیل ورود خیل عظیم جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی بر هم خورده است، اظهار داشت: عرضه نیروی کار در شرایط فعلی بیش از ورودی و پذیرش‌هاست و این واقعیت در طول سال‌های گذشته به وجود آمده است.

وی افزود: حمایت مالی خانواده‌ها در سال‌های گذشته از جوانان و ترغیب‌شان به ادامه تحصیل، هم‌اکنون منجر به افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان شده است و این در حالی است که رشته‌های تحصیلی با نیازهای بازار کار همخوانی ندارد.

این مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی باید از مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای ارتقای توانمندی‌های خود استفاده کنند، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها برای مبارزه با بحران و معضل بیکاری، موضوع مشاغل عمومی را مطرح می‌کنند که به عنوان یک مسکن عمل کرده است.

مدیرکل کاریابی‌های وزارت کار با ارائه راهکارهایی از جمله حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و سیاست‌های کوتاه‌مدت برای افزایش سطح عمومی اشتغال در کشور، خاطرنشان کرد: افرادی که در حوزه شرکت های دانش‌بنیان و مشاغل نوظهور فعالیت می‌کنند باید مورد حمایت قرار گیرند.

وی افزود: صنایع و بخش‌های کشاورزی نیز از جمله دیگر مواردی هستند که می‌توانند برای ارتقای اشتغال در کشور، به کمک اقتصاد بشتابند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 18383

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر