مسئولان وزارتخانه پاسخگو نیستند

تجمع کارکنان هما مقابل‌ وزارت راه در اعتراض به دستمزد پایین‌

جمعی از کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران امروز در اعتراض به پایین بودن دستمزد خود، مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

تجمع کارکنان هما مقابل‌ وزارت راه در اعتراض به دستمزد پایین‌

گیلان خبر: ده‌ها نفر از کارکنان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، امروز در اعتراض به ناچیز بودن دستمزد خود، مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند.

نماینده تجمع‌کنندگان در این‌باره گفت که همه ما خواهان افزایش حقوق و دستمزدهایمان هستیم و از دولت و مجلس می‌خواهیم که به وضعیت ما رسیدگی کنند.

وی بیان کرد: پیش از این هم در اعتراض به پایین بودن دستمزد خود مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردیم، در چند ماه اخیر جلساتی برای رفع این مشکل با مدیران ایران‌ایر برگزار کردیم، اما به نتیجه نینجامید و افزایش حقوق در حد 30 الی 40 هزار تومان بود.

این کارمند هما بیان کرد: امروز از همه بخش‌های ایران‌ایر شامل بخش کارگری تا بخش فنی، مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی حضور یافته‌ایم تا پیام‌ خود را به گوش آخوندی برسانیم.

وی با اشاره به اینکه قرارداد کاری همه افراد حاضر با ایران‌ایر به صورت‌ قرارداد مستقیم‌ است، افزود: بخش کارگری‌ حداکثر‌ ماهیانه یک‌میلیون و 200 هزار تومان و فعالان بخش‌های کارمندی و فنی هما حداکثر یک میلیون و 700 هزار تومان دستمزد می‌گیرند و این ارقام ناچیز است.

وی توضیح داد: از سال 87 و در دولت قبل قرار شد ارگان‌های دولتی با حذف شرکت‌های واسط، به صورت مستقیم با نیروهای شرکتی قرارداد امضاء کنند، در این راستا ایران‌ایر نیز این قانون را اجرا کرد و ما نیز زیرمجموعه دولت شدیم‌.

این کارمند ایران‌ایر بیان کرد: اما هما وقتی با ما قرارداد بست اعلام کرد که هیچ کاری به سوابق قبلی ما ندارد و از روز قرارداد سوابق کاری را ثبت می‌کند، در حالی که بسیاری از نیرو‌ها تا 23‌ سال هم سابقه کاری با برند هما داشتند که همه این سوابق همه از بین رفت و بدین ترتیب سطح دستمزدی ما تا حد کارآموز، نزول یافت.

وی بیان کرد: حتی در فرمول مابه‌التفاوت تطبیق که قرار شد افزایشی در دستمزد‌های افرادی که حقوق پایین دریافت می‌کنند، اعمال شود، هما خوب عمل نکرد و حقوق ما تا 200 هزار تومان کاهش یافت.

وی افزود: از بخش فنی و تخصصی هما نیز همکارانی امروز در این تجمع حضور دارند، آنها نیز دستمزدهای پایینی دریافت می‌کنند، در حالی که باید همین افراد در چک‌ها، تعمیرات و نگهداری هواپیماها دقت کافی برای ارتقاء ایمنی پرواز داشته باشند و این موارد با هم جور نیست.

این کارمند ایران‌ایر اظهار داشت:‌ به هر حال امروز مقابل ساحتمان وزارت راه و شهرسازی حضور یافتیم تا حرفمان را به گوش مسئولان وزارت راه برسانیم شاید توفیقی حاصل شد، البته هنوز کسی از مسئولان وزارت ‌راه پاسخگوی این افراد نیست.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 20117

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر