نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

دولت و مجلس در ادامه رکود مسکن مقصرند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه در سیاست گذاری بخش مسکن اقدامات مناسبی نشده است و در خارج نشدن مسکن از رکود هم مجلس و هم دولت کوتاهی کرده‌اند گفت: وجود ۲۰۰ هزار خانه خالی از سکنه در تهران نشان می دهد که مشکل کمبود عرضه نداریم.

دولت و مجلس در ادامه رکود مسکن مقصرند

گیلان خبر: سید هادی بهادری با اشاره به اینکه کمیسیون عمران مجلس خروج مسکن از رکود را در دستور کار خود قرار داده است اما هنوز وارد صحن نشده است گفت:برای قشرهای و دهک های مختلف نیازمند سناریوهای مختلف و متفاوتی هستیم و متاسفانه تاکنون به این شکل بوده است که برای کم درآمدها به دنبال تسهیلات و یا افزایش سقف تسهیلات بودیم و این همان اشتباهی است که باعث شده تا مسکن همچنان بعد از 4 سال از رکود خارج نشود.

وی ادامه داد:به خوبی می دانیم که سرمایه نیاز اولیه ساخت و ساز است اما سئوال این است که قشر کم درآمد سرمایه ای ندارد که بخواهد وارد ساخت و ساز شود تا مسکن از رکود خارج شود پس در این خصوص باید توجه داشت که قشرهای پردرآمد نیز باید مورد توجه قرار گیرند چرا که برخی از گروه های پردرآمد هستند که دوست دارند در ساختمانهای ویلایی سکونت کنند پس باید به فکر این قشر از جامعه نیز بود و تنها به گروه های کم درآمد طرح و برنامه نداد.

وی با بیان اینکه 30 درصد اقتصاد کشور وابسته به حوزه مسکن است، خاطر نشان کرد: در این حوزه از وضعیت خوبی برخوردار نیستیم و باید برای خروج از وضع موجود نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

نماینده مردم ارومیه با تاکید بر اینکه وجود 200 هزار خانه خالی از سکنه در تهران نشان می دهد که مشکلی از کمبود عرضه مسکن در تهران نداریم اما قدرت خرید پایین است که این واحدها به فروش نمی رسند خاطر نشان کرد:باید نیاز بازار مسکن را ارزیابی مجدد کرد چرا که با نسخه 20 سال پیش نمی توان مسکن را از رکود خارج کرد.

بهادری تاکید کرد:در عدم خروج مسکن از رکود هم دولت و هم مجلس مقصر هستند بنابراین باید برای مسکن نسخه به روز ارائه کرد و نگذاشت انبوه سازی به ورطه نابودی کشیده شود پس باید سیاستهای مناسب در بخش مسکن اجرا شود تا هر چه زودتر ساخت و ساز و بخش مسکن از رکود خارج شود.


منبع: فارس

کد مطلب: 21075

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر