رئیس سازمان دامپزشکی کشور

باقیمانده دارویی یا فلزات سنگین در شیر وجود ندارد

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طی آخرین بررسی‌ و پایش شیر 96 درصد شیر توزیعی کشور در وضعیت مطلوب بوده و هیچ گونه باقیمانده دارویی یا فلزات سنگین در شیر مشاهده نشده و تنها در 4 درصد موارد باقیمانده سموم کشاورزی دیده شده است.

باقیمانده دارویی یا فلزات سنگین در شیر وجود ندارد

گیلان خبر: مهدی خلج  در پاسخ به اینکه طبق آخرین پایش‌های انجام شده از سوی شما در مورد باقی مانده دارویی یا هورمونی در شیر و مرغ به چه نتایجی رسیده‌اید، اظهار داشت: سالانه 2 میلیون و 800 هزار بازرسی و بازدید از مراکز تهیه و توزیع فرآورده‌های دامی از جمله شیر، مرغ و گوشت انجام می‌شود که رقمی حدود 25 هزار تن از این فرآورده‌ها که قابلیت مصرف انسانی دارد، به دلیل عدم تطابق با استانداردهای سازمان دامپزشکی از چرخه مصرف حذف می‌شود.

وی اضافه کرد: در کنار آن یکسری برنامه برای پایش میزان باقیمانده سموم کشاورزی، باقیمانده دارویی و آلاینده‌هایی مانند فلزات سنگین و سرب داریم، تا ببینیم فرآورده‌های دامی در این زمینه چه وضعیتی دارند، چرا که از ظاهر محصول نمی‌توان چنین مواردی را تشخیص داد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در مورد آخرین نتایج پایش شیر خام گفت: طبق آخرین پایش 96 درصد نمونه‌ها با وضعیت مطلوب انطباق دارند و وضعیت خوبی در این زمینه داریم و در هیچ یک از نمونه‌های شیر، باقیمانده دارو و فلزات سنگین وجود نداشته و تنها در ۴ درصد باقیمانده سموم کشاورزی دیده شده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 21795

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر