بانک پاسارگاد از زیر ذره بین خارج شد

نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی درخواست تحقیق و تفحص از بانکهای پاسارگاد، سرمایه و کل سیستم بانکی را داشتند اما در رای گیری تنها با تحقیق و تفحص از بانک سرمایه موافقت شد.

بانک پاسارگاد از زیر ذره بین خارج شد

گيلان خبر : این روزها که مجلس به مسایل بانکی به شدت حساس شده، در کمیسیون اقتصادی بنای تحقیق و تفحص از بانکهای کشور و حتی بانکهای خصوصی نیز گذاشته شده است. یکی از نمایندگان مجلس روایت می کند که دیروز نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی درخواست تحقیق و تفحص از بانکهای پاسارگاد، سرمایه و کل سیستم بانکی را داشتند اما در رای گیری تنها با تحقیق و تفحص از بانک سرمایه موافقت شد.

تحقیق و تفحص از بانک سرمایه در دستور کار مجلس قرار گرفت. سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: در جلسه کمیسیون موضوع تحقیق و تفحص از بانک‌های پاسارگاد و سرمایه و کل سیستم بانکی مطرح شد که تحقیق و تفحص از بانک سرمایه در کمیسیون مصوب شد.

وی در رابطه با موضوع وصول مطالبات بانکی نیز اظهار کرد: متأسفانه این موضوع تا کنون پیشرفت خاصی نداشته است و ما تلاش خواهیم کرد که بحث تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی و دولتی و موسسات مالی و اعتباری را بررسی کنیم که یکی از مسائل مورد توجه ما در رابطه با آنها معوقات بانکی است. در رابطه با بانک سرمایه ما شاهدیم که یک نفر توانسته 900 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کند؛ در حالی که اشخاص عادی در گرفتن وام یک میلیونی با موانع بسیاری مواجه می‌شوند. ما امیدواریم که تحقیق و تفحص از بانک‌ها و سیستم بانکی کشور بتواند در رابطه با این مسائل شفاف سازی کند.

کد مطلب: 2222

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر