تذکر نماینده مردم اهواز به وزیر نفت

چرا طرح جمع آوری گازهای همراه نفت متوقف شده است؟

نماینده مردم اهواز به وزیر نفت نسبت به توقف طرح جمع آوری گازهای همراه نفت تذکر کتبی داد.

چرا طرح جمع آوری گازهای همراه نفت متوقف شده است؟

گیلان خبر: جواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز در جلسه اخیر مجلس شورای اسلامی طی تذکر کتبی از وزیر نفت نسبت به عدم جمع آوری گازهای همراه نفت سوال کرد.

دو روز قبل محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از مصوبه این کمیسیون در خصوص سرمایه‌گذاری بانک‌ها در طرح جمع آوری گازهای همراه در لایحه بودجه سال 96 خبر داده بود.

علی کاردر آبان ماه سال 93 با عنوان معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت ایران در گفت وگو با خبرنگار فارس با اشاره به فراخوان عمومی مزایده فروش گازهای ارسالی به مشعل، گفته بود: از میزان گاز مشعل مورد مزایده، بخش خصوصی می تواند سه هزار مگاوات برق تولید و به خارج از کشور صادر کند. این در حالی است که هم اکنون روزانه یک هزار مگاوات برق از کشور به خارج صادر می شود.

کاردر ارزش افزوده تولید سه هزار مگاوات برق را 1.5 میلیارد دلار با احتساب نرخ بین المللی در سال عنوان کرد و با بیان این که این پروژه از بارزترین پروژه ها در مسیر تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، اعلام کرد: کشور می تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوزاندن گازهای مشعل جلوگیری و ایجاد ارزش افزوده کند و در بخش دیگر از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری کند.

در عین از اجرای این پروژه‌ها هنوز خبری نیست.


منبع: فارس

کد مطلب: 22643

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر