تحقیقات دانشگاهی دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران

64 درصد از بازاریان معتقدند کارخانه‌های فعال در حال ورشکستگی هستند

تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران طی تحقیقی در قالب پویش «نجات اقتصاد ایران» با حضور در بازار‌های اصلی تهران، نظر بازاریان را نسبت به وضعیت اقتصاد جویا شدند، بر اساس اطلاعات حاصل از این تحقیق در نه ماهه اخیر 64 درصد بازاریان معتقدند نه تنها فعالیت کارگاه‌های تولیدی رونق نیافته بلکه کارخانه‌های فعال هم در حال ورشکستگی هستند.

64 درصد از بازاریان معتقدند کارخانه‌های فعال در حال ورشکستگی هستند

گیلان خبر: تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران با توجه به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «الان آخر بهمن است، اقدام و عمل باید نشان داده بشود. من اوّل سال هم گفتم که مسئولین کشور چه مسئولین قوّه مجریّه و دولت، چه مسئولین قوّه قضائیّه، چه مسئولین مجلس؛ فرقی نمی‌کند، همه آخر سال باید نشان بدهند که در این سال برای اقدام و عمل چه کردند، نگویند باید چنین بشود، باید بگویند چنین شد؛ این را باید مشخص کنند.» لذا در قالب پویش «نجات اقتصاد ایران» با حضور در بازارهای اصلی شهر، نظر بازاریان را نسبت به وضعیت بازار و همچنین دغدغه ها و مسائل شان جویا شدند.

در این برنامه میدانی دانشجویان با استفاده از پرسشنامه‌های تخصصی اقدام به پردازش فضای کسب و کار از درون بازار کردند که بصورت نمودار‌هایی حاصل تلاش خود را نشان دادند.

بر اساس نتایج حاصل از این تحقیق 53 درصد از بازاریان معتقدند که رای تولید اجناسی که فروخته‌اند نیاز به رفع تحریم‌ها نبوده است.

همچنین طبق آمار رائه شده 37 درصد از شرکت‌کنندگان در پرسشنامه‌های پویش نجات اقتصاد ایران معتقدند واردات از چین 6 برابر شده است.

 

طبق این آمار در نه ماهه اخیر 64 درصد بازاریان معتقند نه تنها فعالیت کارگاه‌های تولیدی رونق نیافته بلکه کارخانه‌های فعال هم در حال ورشکستگی هستند. 

همچنین 68 در صد معتقدند در نه ماهه اخیر اقدام خاصی از سوی دولت جهت رونق دادن به بازار صورت نگرفته است.

طیق آمار ارائه شده از سوی پویش نجات اقتصاد ایران 47 درصد از شرکت کنندگان در پرسشنامه‌های دانشجویی معتقدند رفع مشکل اشتغال اولین درخواست آنان بین تمام مشکلات برای حل شدن است.

دانشجویانی که تمایل به همکاری با این پویش را دارند می توانند نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود را یا به شماره  09104498983 پیامک کنند یا به آیدی تلگرام @pooyesh_nejat بفرستند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23441

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر