پایگاه رسمی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد

شرکت آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایران جریمه شد

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد شرکت تولید تجهیزات پزشکی محکوم به پرداخت بیش از 500 هزار دلار جریمه به دولت این کشور به اتهام نقض تحریم های ایران در سال‌های 2007 تا 2009 شد.

شرکت آمریکایی به جرم نقض تحریم‌های ایران جریمه شد

گیلان خبر: به نقل از پایگاه رسمی وزارت خزانه داری آمریکا، بر اساس بیانیه دولت آمریکا، شرکت تولید تجهیزات پزشکی یونایتد آمریکا با وزارت خزانه داری این کشور توافق کرده است تا به دلیل نقض تحریم های آمریکا علیه ایران 515400 دلار به دولت این کشور جریمه پرداخت کند.

این شرکت آمریکایی متهم است که بین سال های 2007 تا 2009 در معامله غیر مستقیم با ایران 56 بار تحریم های کاخ سفید علیه ایران را نقض کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، این شرکت با علم به اینکه تجهیزات فروخته شده به مقصد ایران خواهند رفت دست به فروش آن‌ها زده است.

تجهیزات این شرکت ابتدا به امارات منتقل شده و سپس به ایران ترانزیت شده اند.

تجهیزات فروخته شده به ایران از سوی شرکت یونایتد شامل دستگاه های عکس برداری پزشکی بوده اند و وزارت خزانه داری آمریکا اصرار دارد که این شرکت با علم به اینکه شرکت های اماراتی این تجهیزات را به ایران منتقل خواهند کرد دستگاه ها را به امارات صادر کرده است.

رسانه های مختلف گزارش داده اند که در حال حاضر دولت آمریکا مجوز صادرات تجهیزات پزشکی به ایران را صادر کرده اما تا کنون وزارت خزانه داری این کشور تنها به انتشار این گزارش بسنده کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 23658

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر