رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی:

قیمت مرغ کاهش یافت

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی گفت: قیمت مرغ از ابتدای این هفته با افزایش عرضه در بازار کاهش یافته و امروز به ۷۳۵۰ تومان رسیده و تا عید افزایش قیمت روی نخواهد داد.

قیمت مرغ کاهش یافت

گیلان خبر: مهدی یوسف‌خانی در مورد آخرین وضعیت عرضه مرغ گرم و قیمت آن در بازار اظهار داشت: با گرمتر شدن هوا و فعالیت‌های سازمان دامپزشکی، آنفلوانزای حاد پرندگان کنترل شده و تقریباً دیگر تهدید جدی در این زمینه نیست و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم. 

وی اضافه کرد: در بهمن ماه به دلیل کمبود عرضه قیمت مرغ تا مرز 8 هزار تومان هم رسید و در دی‌ماه نیز قیمت جوجه یکروزه به یک مرتبه از یک‌هزار و 500 تومان به 2500 تومان افزایش یافت که هر دو عامل سبب افزایش قیمت مرغ در بهمن‌ماه شد. 

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی با بین اینکه قیمت جوجه یکروزه از ماه گذشته به 1800 تومان کاهش یافت، خاطر نشان کرد: جوجه‌ریزی‌ خوبی از سوی مرغداران انجام شده که اکنون عرضه مرغ به اندازه کافی در بازار وجود دارد، تا حدی که این هفته قیمت کاهش یافته و به کیلویی 7350 تومان برای مصرف‌کننده رسیده است.

وی به هم‌وطنان اطمینان خاطر داد که قیمت مرغ تا شب عید افزایش نخواهد یافت و در مرز بین 7200 تا 7500 تومان خواهد بود. 

به گفته یوسف‌خانی، مازاد مرغ تولیدی در کشور توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری، منجمد و به عنوان ذخیره استراتژیک نگهداری خواهد شد. 


منبع: فارس

کد مطلب: 23805

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر