رویترز اعلام کرد

هشدار چین به آمریکا درباره جریمه شرکت‌ چینی به اتهام نقض تحریم‌‌های ایران

وزیر بازرگانی چین اعلام کرد: با جریمه کردن شرکت چینی توسط آمریکا به دلیل فروش تجهیزات به ایران به شدت مخالفیم و آمریکا حق ندارد قوانین خودش را برای شرکت‌های چینی اعمال کند.

هشدار چین به آمریکا درباره جریمه شرکت‌ چینی به اتهام نقض تحریم‌‌های ایران

گیلان خبر: مقامات چینی ابراز نارضایتی شدید خود را از دونالد ترامپ با دلیل همراهی نکردن دولتش با سازمان تجارت جهانی را اعلام کرد: نماینده تجارت آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که آمریکا موضوعات و تصمیمات سازمان تجارت جهانی را همراهی نمی‌کند، چرا که تجارت جهانی به شدت بر مبادلات تجاری آمریکا تأثیرگذار است.

شک و تردید کاخ سفید در ادامه دادن تجارت جهانی نشانه‌های جدیدی است که این کشور به دنبال منافع خود در تجارت جهانی است.

سخنگوی وزارت بازرگانی چین اعلام کرده است که سیستم‌های تجارت جهانی چندجانبه پس از این توخالی خواهد بود و باید به همان تجارت دوران جنگ‌های جهانی در سال‌های 1930 برگردیم. 

سان‌جیبن اعلام کرد: چین با اراده قوی علاقه‌مند به اجرای تجارت جهانی (WTO) است و سیستم تجارتی چندجانبه است و به تعدادی از سازمان‌های عمده جهان اعلام کرده که همچنان قوانین تجارت جهانی را دنبال کنند تا اینکه شرایط در سیستم‌های اقتصادی جهان بهتر شود.

وی همچنین گفت: آمریکا بارها اعلام کرده که به دنبال تجارت عادلانه است اما این روش تلافی‌جویانه در جنگ تجارت می‌تواند به همه کشورها آسیب برساند.

وی همچنین مخالفت خود را از جریمه کردن یک شرکت چینی توسط آمریکا اعلام کرد، آمریکا گفته بود که این شرکت قوانین آمریکا را در محدود ساختن فروش تکنولوژی به ایران نقض کرده است. شرکت ZTE در زمینه تجهیزات شبکه‌ای کار می‌کند که آمریکا این شرکت را 1.2 میلیارد دلار جریمه کرده است.

سان گفت: به شدت مخالف این هستیم که آمریکا قوانین خودش را برای جریمه شرکت‌های چینی اعمال کند و هشدار داد که آمریکا بعد از این درباره مسائل این چنینی روش مناسبی را اتخاذ کند و فضای مناسبی را برای توسعه سلامت در تجارت و قراردادهای اقتصادی دوجانبه در پیش گیرد. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23922

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر