امروز در بازارهای جهانی

قیمت طلا 2 دلار کاهش یافت/ احتمال افزایش اونس به ۱۳۰۰ دلار تا آخر هفته

قیمت طلا امروز به دلیل تنش‌های کره شمالی و آمریکا روند افزایشی داشت اما در ادامه با افزایش ارزش دلار ۲.۱ کاهش یافت و هر اونس به ۱۲۷۸ دلار معامله شد.

قیمت طلا 2 دلار کاهش یافت/ احتمال افزایش اونس به ۱۳۰۰ دلار تا آخر هفته

گیلان خبر: امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا 2.1 دلار کاهش یافت و هر اونس از این فلز گرانبها به قیمت 1278 دلار و 20 سنت معامله شد. قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت 1277 دلار و 10 سنت و در بیشترین زمان به قیمت 1283 دلار و 10 سنت خرید و فروش شد. قیمت این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 34 دلار و نسبت به یک سال گذشته نیز با 34 دلار افزایش همراه بود. 

به گزارش رویترز قیمت طلا در اوایل صبح امروز اونسی 1279 دلار به فروش رفت و روند افزایشی خود را تا رسیدن به مرز 1283 دلار حفظ کرد، اما در ادامه به دلیل افزایش ارزش دلار، روند کاهشی داشت. 

خبرگزاری رویترز نوشت: بازار طلا تحت تأثیر تنش‌های منطقه تمایل به افزایش دارد، اما افزایش ارزش دلار مانع از روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی شده است. 

افزایش ارزش دلار باعث می‌شود تا کشورهایی که با ارزهایی غیر از طلا خریداری می‌کنند، هزینه بیشتری بپردازند بنابراین تقاضا را در بازارهای جهانی کاهش می‌دهد. 

همچنین خبرگزاری رویترز نوشته است که انتخابات فرانسه هم که قرار است طی روزهای آینده برگزار شود توانسته در کنار تنش‌های منطقه‌ای (تنش‌های کره شمالی و آمریکا) بازار طلا را برای سرمایه‌گذاران امن‌تر کند. 

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در صورت ادامه روند فعلی تنش‌ها، قیمت اونس جهانی تا آخر این هفته به 1300 دلار خواهد رسید. 


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25259

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر