نایب رئیس کمیسیون انرژی:

همه دستگاه‌های نظارتی موافق حفظ کارت سوخت هستند

نایب رئیس کمیسیون انرژی گفت: منطق مخالفان کارت سوخت به گونه‌ای است که تنها قاچاقچیان و وارد کنندگان بنزین از آن استقبال می‌کنند.

همه دستگاه‌های نظارتی موافق حفظ کارت سوخت هستند

گیلان خبر: سید علی ادیانی راد در خصوص طرح حفظ کارت سوخت گفت: کمیسیون انرژی همواره مخالف حذف کارت سوخت بوده است. اعضای این کمیسیون اواخر سال گذشته طرح حفظ کارت سوخت را با اکثریت آرا مصوب کردند. همچنین پیش از این نیز مجلس شورای اسلامی با رای بالایی فوریت این طرح را تصویب کرد.

به گفته نایب رئیس کمیسیون انرژی دلایل حفظ کارت سوخت عبارتند از امکان مدیریت مصرف سوخت در داخل کشور، نظارت بر شبکه توزیع و جلوگیری از قاچاق سازمان یافته سوخت، کاهش واردات بنزین و برنامه‌ریزی برای سیاست‌های دولت در بخش انرژی.

وی افزود: مخالفان حذف کارت سوخت اشاره می‌کنند که قیمت بنزین یکسان سازی شده است و از طرف دیگر مردم توان کنترل مصرف خود را دارند بنابراین دیگر نیازی به کارت سوخت نیست البته که هیچ کدام از این دلایل نمی‌تواند متقن و معقول به نظر برسد.

نماینده جویبار، سوادکوه و قائمشهر با بیان اینکه با حذف کارت سوخت دیگر نمی‌توان میزان مصرف بنزین در کشور و چگونگی ورود و خروج بنزین به جایگا‌ه‌ها را کنترل کرد، گفت: منطق مخالفان کارت سوخت به گونه ای است که تنها قاچاقچیان و وارد کنندگان بنزین از آن استقبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه حذف کارت سوخت، جشن عروسی برای قاچاقچیان و واردکنندگان است، ادامه داد: گزارشات رسیده به کمیسیون انرژی حاکی از آن است که هم اکنون در برخی از مناطق مرزی قاچاق سوخت با رشد فزاینده‌ای در حال وقوع است.

ادیانی راد در پایان خاطر نشان کرد:  تمامی دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس موافق حفظ کارت سوخت هستند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25417

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر