فرار به جلو وزیر صنعت درباره عدم حمایت از ناوگان عمومی

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در پاسخ به سؤالی درباره چرایی ارائه تسهیلات به خرید خودرو شخصی در طرح خروج از رکود دولت و بی‌توجهی به توسعه ناوگان ریلی گفت: ما تسهیلاتی در این باره نداده‌ایم.

فرار به جلو وزیر صنعت درباره عدم حمایت از ناوگان عمومی

گیلان خبر: دومین روز از پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی امروز با بازدید وزیر صنعت،‌معدن و تجارت از این نمایشگاه آغاز شد.

نعمت‌زاده هنگام بازدید از این نمایشگاه به اغلب مدیران شرکت‌های ریلی خصوصی توصیه می‌کرد: تلاش کنند حمل و نقل ریلی بیشتر توسعه یابد و بار از روی جاده‌ها به سمت حمل و نقل ریلی سوق یابد تا مزیت حمل و نقل ریلی نسبت به جاده‌ای افزایش یابد و بدین ترتیب با کاهش نرخ سوخت مواجه باشیم.

در این بازدید خبرنگاری از وزیر صنعت پرسید که شما که مدعی توسعه حمل و نقل ریلی هستید، پس چرا به جای اینکه تسهیلات ارزان‌قیمت به توسعه ریلی اختصاص دهید یکی دو سال پیش برای خالی کردن انبار خودروسازان تسهیلات ارزان‌قیمت خرید خودروی شخصی دادید، اقدامی که نشان می‌دهد حرف و عمل شما متناقض است.

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت در این باره گفت: شما اشتباه می‌کنید ما تسهیلات ارزان‌قیمت خرید خودرو به کسی ندادیم بلکه خودروساز خود قبول کردند ماشین‌ها را اقساطی و 4 ساله به مردم بدهد.

بنا بر این گزارش، در حالی وزیر وزیر صنعت،‌معدن و تجارت ادعای حمایت از حمل و نقل ریلی را دارد که وی چندی پیش برای خالی کردن انبارهای خودروسازان نسبت به ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای تحریک تقاضای خودروی داخلی که متقاضی چندانی نداشت اقدام کرد. ارائه این تسهیلات که حدود 2 هزار میلیارد تومان است از سوی متولیان ناوگان عمومی حمل و نقل مورد انتقاد قرار گرفت که به چه دلیل دولت حمایتی از ناوگان عمومی حمل و نقل ندارد اما نسبت به توسعه حمل و نقل شخصی اقدام می‌کند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26491

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر