در بازدید معاون توسعه صادرات کالا و خدمات از تولید تجهیزات پزشکی عنوان شد

اروپا اصلی‌ترین بازار هدف تجهیزات پزشکی ایران

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات در جریان بازدید از واحد تولیدی تجهیزات پزشکی عنوان کرد: اروپا بازار اصلی هدف برای صادرات تجهیزات پزشکی ایران است.

اروپا اصلی‌ترین بازار هدف تجهیزات پزشکی ایران

گیلان خبر: محمد رضا مودودی در جریان بازدید از واحد صنعتی «پویندگان راه سعادت» که تولید کننده تجهیزات پیشرفته پزشکی و دارنده مدال افتخار صادرات کشور است، به ظرفیت­های بالقوه این صنعت اشاره کرد و گفت: صادرات تجهیزات پزشکی در حقیقت، به معنای صادرات دانش فنی، توانمندی­‌های نوآورانه و مهارت­های تکنیکی رقابت­‌پذیر نخبگان ایرانی در برابر کشورهای توسعه یافته و بنگاه‌های پیشرفته­ای است که این صنعت را در انحصار خود دارند.

معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه افزود: در حال حاضر حدود 500 واحد تولیدکننده تجهیزات پزشکی در کشور فعال هستند که بیش از 800  نوع وسیله پزشکی در کلاس­های مختلف، تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می­‌کنند.

وی با اشاره به صادرات 17 میلیون دلاری تجهیزات پزشکی در سال 95 یادآور شد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل خود 18 درصد به لحاظ ارزش و 37 درصد به لحاظ وزنی رشد را تجربه کرده و گسترۀ بازارهای هدف آن نیز تا قلب اروپا پیش رفته که شرکت پویندگان راه سعادت نمونه بارز آن است.

مودودی با اشاره به نسل فرهیخته و دانش ­آموخته ایرانی فعال در این حوزه خاطرنشان ساخت: وجود ظرفیت‌های فکری و عملی جوان در ایران که توانایی تبدیل ایده به محصول تجاری را دارند ، بهترین فرصت برای ورود به عرصه‌های دانش ­بنیانی چون صنعت تجهیزات پزشکی است که در آن استعدادهای علمی و فنی، حرف اول را در رقابت تجاری می­ زند، زیرا نخبگان ایرانی ثابت کرده ­اند که می­‌توانند در سخت ­ترین شرایط نیز سهم خود را از این فضای کسب و کار بین­ المللی به چنگ آورند.

وی همچنین متذکر شد: این صنعت نوپا نیازمند توجه و حمایت بیشتر دولت در جهت رفع موانع نرم و سخت در تجارت خارجی و اعتماد بیشتر برای معرفی این دانش و توانمندی تولید تجهیزات پزشکی در محیط­‌های درمانی و بیمارستانی داخل و خارج از کشور است و باید زمینۀ حضور جدی­تر واحدهای صادراتی رقابت‌­پذیر را در بازارها و نمایشگاه­های بین‌­المللی تخصصی فراهم ساخت تا بتوانند این قابلیت­‌ها و ظرفیت­‌های صادراتی را به خوبی به دنیا معرفی کنند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 27015

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر