تورم پایین و سود بالا معنا ندارد

محجوب: اشتغال لنگ سیاست‌های پولی است

ک نماینده حامی دولت گفت:مشکل امروز ما در بخش تولید و اشتغال این است که ما لنگ سیاست های پولی مالی هستیم و باید در گام اول سطح تورم و سود بانکی را به یک سطح معقولی برسانیم زیرا این منطقی نیست که تورم پایین باشد اما سود بانکی همچنان رقم بالایی دارد.

محجوب: اشتغال لنگ سیاست‌های پولی است

گیلان خبر: علیرضا محجوب نماینده مجلس در برنامه تلویزیونی با اشاره به اتفاق نظر دولت و مجلس در رابطه با طرح های پیشنهادی برای اشتغال فراگیر گفت: بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت در کلیت و دیدگاه اشتغال زایی اختلاف نظری وجود ندارد و همه بر این باوریم که پول محور اشتغال نیست.

محجوب افزود: به عنوان مثال پول برای حوزه اشتغال مانند نمک است برای اینکه این غذا بی مزه نشود ولی به عنوان محوریت باشد را قبول نداریم زیرا خود این موضوع باعث ایجاد رانت و از کار افتادن برخی از بخش های تولیدی می شود.

او ادامه داد: ما اعتقاد داریم بازار سرمایه باید محور اشتغال در کشور ما شود و برابر این طرح مهندسی علمی اشتغال آماده شده از سوی دولت موافقیم و باید در جزئیات با یکدیگر به بحث و گفتگو بپردازیم تا به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال برسیم.

این نماینده مجلس گفت: این طرح ابتدایی می تواند محور یک کار و طرح ملی مطرح شود و امیدواریم تا هفته آینده بحث های اولیه آن به سرانجام برسد و نقص های آن برطرف شود.

محجوب ادامه داد: مشکل امروز ما در بخش تولید و اشتغال این است که ما لنگ سیاست های پولی مالی هستیم و باید در گام اول سطح تورم و سود بانکی را به یک سطح معقولی برسانیم زیرا این منطقی نیست که تورم پایین باشد اما سود بانکی همچنان رقم بالایی دارد.

او افزود: برخی از همین فعالیت ها حرکت فراگیر اشتغال را مختل می کنند یعنی وقتی بانک ها سودهای بالا می دهند کسی رغبت نمی کند برای حضور در بخش های تولید با سود پایین تر و باید این فعالیت ها اصلاح شوند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 28455

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر