مدیرعامل آبفای استان تهران:

مانند سال ۹۳ افت برنامه‌ای فشار آب نداریم/ مردم ۱۰ درصد صرفه جویی را جدی بگیرند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه افت فشار آب جرء برنامه های این شرکت نیست گفت:اگر چه افت فشار آب همانند سال ۹۳ در دستور کار نیست اما مشترکان تهرانی توجه داشته باشند که صرفه جویی ۱۰ درصدی را باید جدی بگیرند.

مانند سال ۹۳ افت برنامه‌ای فشار آب نداریم/ مردم ۱۰ درصد صرفه جویی را جدی بگیرند

گیلان خبر: محمد پرورش افزود: اعمال افت فشار آب همانند سال 93 در دستور کار نیست اما مشترکان تهرانی باید صرفه جویی 5 تا 10 درصدی را جدی بگیرند تا مشکلی در تأمین آب نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه افزایش مصرف و عدم صرفه جویی از سوی مردم باعث خواهد شد تا برخی نقاط با افت فشار مواجه شوند تاکید کرد: تابستان امسال به هیچ عنوان کمبود آب نداریم و تلاش ما این است که تا تمام نیازهای استان تهران را تأمین کنیم اما به هر حال طبق پیش‌بینی های انجام شده باید شبکه آب را پایدار نگه داریم.

*افت فشار منطقی به شکلی که قطع آب نداشته باشیم

پرورش تصریح کرد:در حال حاضر نیاز به ایجاد ظرفیت جدید برای تأمین آب تهران نیست، چرا که ظرفیت سرانه آب تهران  320 لیتر است و ظرفیت پمپاژ آب کم نیست،پس اگر مصرف آب شهروندان تهرانی به شکل عجیب و غریب افزایش یابد هر چند ظرفیت شبکه بالا است اما افت فشار منطقی به شکلی که قطع آب نداشته باشیم اعمال می شود.

*11 درصد دیگر جزء هدر رفت اصلی آب تهران است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص میزان هدررفت آب گفت: متاسفانه هدررفت آب در شبکه آب تهران 25 درصد اعلام می‌شود در حالی که 11 درصد آن آب بدون درآمد و ناشی از خطای اندازه گیری در کنتورهاست.

وی افزود: ما نمی‌توانیم حقوقمان را بگیریم یا بخشی از آن به صورت برداشت غیرقانونی و غیر مجاز است که از طریق دادگاه با این موضوع برخورد می‌کنیم.

پرورش افزود: 3 درصد دیگر نیز برای شستشو در تصفیه خانه‌ها و تأمین آب آتش نشانی و شستشوی تأسیسات صرف می‌شود.

پرورش تصریح کرد: 11 درصد دیگر جزء هدر رفت اصلی آب تهران است و باید برای از بین بردن آن برنامه ریزی کنیم، این در حالی است که خطوط لوله آب تهران از جنس چدن است که عمر آن‌ها به 100 تا 150 سال می‌رسد و اصلاح آن 3 تا 4 برابر هزینه خواهد داشت که باید به خاطر حفاری‌ها و سختی کار از لوله‌های چدن استفاده کنیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28497

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر