مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی:

خرید تضمینی گندم از ۵ میلیون تن فراتر رفت

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به آخرین آمار برداشت گندم، گفت: تا صبح امروز ۵ میلیون و ۱۵۸ هزار تن خرید تضمینی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است.

خرید تضمینی گندم از ۵ میلیون تن فراتر رفت

گیلان خبر: یزدان سیف امروز در نشست خبری با اشاره به آخرین آمار برداست گندم، گفت: تا صبح امروز 5 میلیون و 158 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خرید تضمینی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد کاهش داشته و در نهایت پیش بینی می‌شود تا پایان خرید تضمینی امسال 500 هزار تن گندم نسبت به سار گذشته کمتر خریداری شود.

وی دلیل کاهش برداشت گندم را کاهش بارش‌ها از مهر تا بهمن سال گذشته عنوان کرد و افزود: همین امر سبب کاهش برداشت گندم دیم شده است، اما این را هم باید گفت که کیفیت گندم از لحاظ گلوتن، پروتیین و هکتولیتر بهبود یافته است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین در مورد خرید تضمینی دانه‌های روغنی گفت: بر اساس تاکیدات سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تا به امروز 140 هزار تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.

سیف در مورد نحوه پرداخت پول گندم و کلزا گفت: ارزش گندم خریداری شده ۶۶۰۰ میلیارد تومان است که ۳۴۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و کشاورزانی که تا ۲۷ خرداد محصول خود را تحویل داده‌اند، حداقل ۵۰ درصد پول خود را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: در مورد کلزا هم کشاورزان ۸۰ درصد مطالبات خود را دریافت کرده‌اند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28642

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر