سخنگوی وزارت نفت: قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی فردا نهایی می شود

سخنگوی وزارت نفت ایران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه، از انعقاد قراردادی با شرکت نفتی توتال فرانسه به منظور توسعه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی خبر داد.

سخنگوی وزارت نفت: قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی فردا نهایی می شود

گیلان خبر: سخنگوی وزارت نفت ایران در تهران گفت: قرارداد بین المللی به منظور توسعه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی فردا (دوشنبه) با حضور مقامات وزارت نفت ایران، مدیران شرکت فرانسوی توتال ، مقامات شرکت چینی ملی نفت چین و شرکت ایرانی پتروپارس امضا خواهد شد.

وی گفت: شرکت فرانسوی توتال توافق مقدماتی با ایران را ماه نوامبر به عنوان شریک اصلی در کنار شرکت ملی نفت چین و شرکت پتروپارس ایران امضا کرد و این قرارداد فردا نهایی می شود.

سخنگوی وزارت نفت ایران افزود: شرکت فرانسوی توتال، این سایت را با سهم 1/50 درصدی در این پروژه چهار میلیارد و 800 میلیون دلاری راه اندازی خواهد کرد.

شرکت ملی نفت چین در این پروژه 30 درصد و شرکت پتروپارس 9/19 دهم درصد سهم خواهند داشت.

خبرگزاری فرانسه در ادامه افزود: شرکت فرانسوی توتال در ابتدا قرار بود این قرارداد بزرگ را اوایل سال جاری میلادی و در ماه ژانویه امضا کند اما پاتریک پویان مدیر عامل این شرکت ماه فوریه اعلام کرد منتظر خواهد ماند تا ببیند آیا دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سیاست های خود را در قبال ایران تغییر خواهد داد و آیا دست به تحریم های جدید علیه ایران خواهد زد یا خیر؟

رئیس جمهوری آمریکا در مبارزات انتخاباتی خود تهدید کرده بود توافق هسته ای بین ایران و شش قدرت جهان را که ژانویه سال 2016 به اجرا درآمد پاره خواهد کرد.

با وجود اینکه ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید لحن خود را در برابر ایران نرم تر کرده است. کارشناسان معتقدند با عملی شدن پروژه فاز 11 میدان گازی پارس جنوبی، روزانه 50 میلیون و 900 هزار مترمکعب گاز وارد شبکه گازی ایران خواهد شد.


منبع:ایرنا

کد مطلب: 28678

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر