در جلسه غیرعلنی نمایندگان با سیف عنوان شد

قول بانک مرکزی برای تعیین تکلیف مؤسسات مالی تا ۳ ماه آینده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی نمایندگان مجلس با رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: سیف قول داده تا سه ماه آینده وضعیت مؤسسات مالی و اعتباری مجاز و غیرمجاز تعیین تکلیف شود.

قول بانک مرکزی برای تعیین تکلیف مؤسسات مالی تا ۳ ماه آینده

گیلان خبر: سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز نمایندگان مجلس با مسئولان بانک مرکزی در مورد مؤسسات اعتباری مجاز و غیرمجاز به ویژه مشکلات مؤسسه کاسپین اظهار داشت: رئیس‌کل بانک مرکزی در این باره نظرات و دیدگاه‌های خود را مطرح کرد یا به تعبیر بانک مرکزی مؤسسات مالی و اعتباری که دچار مشکل شده‌اند، غیر مجاز بوده، اما به تعبیر مجلس این مؤسسات مجوز از حاکمیت داشته و در مقاطعی وزارت تعاون، کار و رفاه آنها را تأیید کرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رئیس‌کل بانک مرکزی در رابطه با نحوه ساماندهی و تعیین تکلیف این مؤسسات قول داده تا دو سه ماه آینده مؤسسات مشابه را تعیین تکلیف خواهد کرد، گفت: درباره مؤسسه کاسپین تدبیری اندیشیده شده که اصل سپرده‌ تا 50 میلیون تومان و در آینده نزدیک تا 100 میلیون با کسر 10 درصد پرداخت شود، همچنین علی‌الحساب حدود 50 درصد از سود سپرده‌گذاران پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: بانک مرکزی به دنبال شناسایی اموال و دارایی‌ سهامداران و همچنین وصول تعهدات و مطالبات است. در حال حاضر 3 هزار میلیارد تومان کسری از 8 هزار میلیارد تومان تعهد شده وجود دارد که باید با شناسایی اموال و بررسی دقیق منابع و دارایی‌ها تأمین شود، در حال حاضر ارقام صحیح و درستی در این رابطه به مجلس ارائه نشده است. 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه 90 درصد سپرده‌گذاران کاسپین، سپرده‌گذاران خرد هستند، عنوان کرد: قرار شد پرداخت سود بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار و در حد 18 درصد باشد و در صورتی که تمام مطالبات پرداخت شد و منابعی وجود داشت آنچه به عنوان سود بالای 30 و حتی 42 درصد تعهد شده در اولویت سوم برای پرداخت قرار گیرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 29226

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر