قیمت طلا کاهش یافت

قیمت طلا امروز در حالی‌ کاهش یافت که سرمایه‌گذاران در انتظار بیانیه فدرال رزرو هستند تا سرنخ‌هایی در مورد چشم‌انداز سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بیابند و به این دلیل بازار روند احتیاطی به خود گرفته است.

قیمت طلا کاهش یافت

گیلان خبر: درحالی‌که سرمایه‌گذاران در انتظار بیانیه فدرال رزرو هستند تا سرنخ‌هایی در مورد چشم‌انداز سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بیابند، قیمت طلا امروز کاهش یافت.

دنیل هانس، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت «بازار قطعا در آستانه نشست فدرال رزرو اندکی محتاط خواهد بود و احتمالا این امر اشتهای سرمایه‌گذاران را کاهش خواهد داد.»

نشست 2 روزه فدرال رزرو بعدازظهر امروز به پایان می رسد و به احتمال زیاد نرخ بهره بانکی این کشور تغییری نخواهد کرد.

هاینس ادامه داد: «من فکر می کنم، بازار باید به دنبال اظهاراتی در مورد تورم باشد.»

افزایش نرخ بهره ارزش اوراق قرضه و دلار را بالا می‌برد. افزایش ارزش اوراق قرضه، هزینه نگهداری دارایی‌های غیربهر‌ه‌ای نظیر طلا را افزایش می‌دهد درحالی‌که تقویت دلار، طلا را برای مالکان دیگر ارزها گران می‌سازد.

هاینس ادامه داد: «آمارهای اقتصادی قوی‌تر آمریکا نیز بر قیمت طلا تاثیر گذاشته است اما چشم‌انداز ضعیف تورم خنثی شده است.»

وی با اشاره به افزایش‌های اخیر قیمت طلا به علت بی‌ثباتی سیاسی در آمریکا افزود: «با فرض اینکه ما شاهد هیچ نوع تغییری در لحن فدرال رزرو نخواهیم بود. من تردید دارم که تقاضا برای طلا قیمت را بالا ببرد.»

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا 1.13 درصد کاهش یافت و از 809.62 تن در روز دوشنبه به به 800.45 تن در روز سه‌شنبه رسید.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30229

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر