گران‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در بازار سرمایه

سه صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت در بازار سرمایه بر اساس ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری گرانترین صندوق‌ها به شمار می روند. تمرکز دارایی ها بر اوراق مشارکت و سپرده بانکی در این صندوق ها قابل تامل است.

گران‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در بازار سرمایه

گیلان خبر: بر اساس اطلاعات دریافتی از مدیریت فناوری بورس تهران سه صندوق سرمایه گذاری ثابت حامی، با درآمد ثابت کاریزما و توسعه سرمایه نیکی بالاترین ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (NAV) را در بین همه دارا هستند.

بر اساس این گزارش؛ قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری 1000 تومان است که پس از آغاز فعالیت صندوق سرمایه گذاری در اوراق با درامد ثابت و در پایان هر مقطع زمانی که ماهانه و در پانزدهمین روز هر ماه است، در صورتی که خالص ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری بیش از قیمت مبنای واحدها باشد، تفاوت مذکور محاسبه شده و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه گذاری به حساب کسانی که در پایان آن مقطع، دارنده واحدها بوده اند، واریز می‌شود.

پس از این پرداخت، خالص ارزش روز هر واحد سرمایه گذاری معادل قیمت مبنای محاسبه است.

بازدهی این صندوق های سرمایه گذاری در حالی است که با پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری آنها در بازار سرمایه و تحت نظارت بودن از سوی سازمان بورس اما هیچ درصدی از دارایی های این صندوق ها به سهام اختصاص داده نشده است.

 بررسی ها نشان می دهند بازدهی شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران از ابتدای امسال تا 8 مرداد ماه 96 به 6.4 درصد بالغ شده است.

کم بازده ترین صندوق های با درآمد ثابت نیز به ترتیب صندوق های سرمایه گذاری امین یکم فردا (ETF ) با ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (NAV) حدود 1004 تومان ، پارند پایدار سپهر (ETF) با ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (NAV)حدود 1013 تومان و صندوق قابل معامله گنجینه آینده روشن (ETF) با ارزش خالص هر واحد سرمایه گذاری (NAV) حدود 1014 تومانی هستند .

این سه صندوق با درآمد ثابت قابل معامله (ETF) از آغاز فعالیت خود تا دوره مذکور به ترتیب 13 درصد ، 0.14 درصد و 0.49 درصد رسیده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30565

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر