رویترز:

قیمت طلا کاهش یافت

با تقویت ارزش دلار و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران سعی کردند تا از افزایش‌های اخیر قیمت طلا سود ببرند، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت و هر اونس 1267.17 دلار فروخته شد.

قیمت طلا کاهش یافت

گیلان خبر: با تقویت ارزش دلار و با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران سعی کردند تا از افزایش‌های اخیر قیمت طلا سود ببرند، قیمت طلا در معاملات امروز کاهش یافت.

دنیل هاینس، تحلیلگر بانک ای‌ان زد با اشاره به صندوق‌های قابل معامله در بورس گفت: «در حال حاضر، چشم‌انداز افزایشی اندکی محدود است. ما آشکارا شاهد مقداری افزایش در معاملات بلندمدت در بازار هستیم اما شاهد برخی فروش‌ها از سوی صندوق‌های قابل معامله  در نیز هستیم.»

«از اینرو، برای طلا شکستن محدوده قیمتی در یک یا دو هفته آینده دشوار خواهد بود.»

هر اونس طلا با 1.59 دلار کاهش 1267.17 فروخته شد. قیمت طلا، روز گذشته به بالاترین میزان از 14 ژوئن برابر با 1273.97 دلار رسید.

شاخص فعالیت کارخانه ها آمریکا در ماه ژوئن کاهش یافت و به کمترین میزان در 3 سال گذشته در ماه جولای رسید در این میان، میزان سفارشات جدید نیز کاهش داشت و هزینه‌های مصرفی در ماه گذشته رشد ضعیفی داشت. این آمار صحنه را برای یک رشد اقتصادی نه چندان بالا در سه ماهه سوم آماده کرد.

هاینس افزود: «من فکر می‌کنم سرمایه‌گذاران احتمالا به دنبال شواهد بیشتری از ارقام قوی نرخ تورم هستند تا در مورد افزایش نرخ بهره خوش‌بین شوند.»

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در ماه جولای 7 درصد کاهش یافته است که بیشترین خارج سرمایه ماهانه از آوریل 2013 به شمار می‌رود.

این صندوق از 21 جولای تاکنون بیش از 24 تن سرمایه از دست داده است.

ارزش دلار پس از سقوط به کمترین میزان در 15 ماه گذشته، امروز به علت توقف در فروش، افزایش ملایمی داشته است.  

از جمله تاثیرات بالقوه بر دلار می توان به انتظار بازار برای انتشار گزارش مشاغل آمریکا و اظهارات رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در اواخر امروز اشاره کرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 30690

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر