کره جنوبی خواستار بهره‎گیری از تجربه تعاون در ایران شد

سفیر کره جنوبی با رئیس اتاق تعاون ایران به منظور گسترش تعاملات اقتصادی دو کشور در بخش تعاون دیدار و گفتگو کردند.

کره جنوبی خواستار بهره‎گیری از تجربه تعاون در ایران شد

گیلان خبر: هو کیم سئونگ، سفیر کره جنوبی در دیدار با بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون درباره همکاری با اتاق تعاون گفت: شناخت من در این دیدار با  اتاق تعاون بسیار زیاد شد. بخش تعاون در کشور من فعال نیست. دولت در سال های اخیر توجه زیادی را به بخش تعاون کرده است. تعاونی ها سازمان های دموکراتیکی هستند که ارتباط بین مردم و دولت را می توانند داشته باشند.

 وی در بیان مزیت های بخش تعاون گفت: تعاونی ها مقاومت بسیاری را در مقابل شوک های اقتصادی می توانند داشته باشند. مذاکرات خوبی را امروز با رئیس اتاق تعاون داشتیم که امیدواریم منجر به رشد روابط تجاری بین دو کشور شود. پیشنهاد داده ام یک سمیناری را برای شناخت بیشتر شرکت های خارجی با بخش تعاون صورت گیرد که با همکاری سفارت کره در ایران و اتاق تعاون ایران باشد.

 سفیر کره جنوبی اظهار داشت:در آن جلسه می توانم افراد موثر در حوزه کاری خود را به ایران دعوت کنم تا بتوانند ارتباط مستقیم با بخش تعاون ایران داشته باشند.این کمک می کند تا ارتباطات تجاری بین ایران و کره افزایش یابد.

 هوکیم سنونگ ادامه داد:کشور ایران برای کشور کره بسیار حائز اهمیت است. ولی در حال حاضر ارتباط تجاری ایران و کره در حد نفت ، گاز و پتروشیمی و لوازم الکترونیک مانند گوشی تلفن و تلویزیون است. در حال حاضر اگر یکی از این حوزه ها آسیب ببیند، ارتباطات تجاری خوبی را نخواهیم داشت. دو دولت در حال تلاش هستند تا ارتباطات تجاری دو کشور را افزایش دهند تا بتوانیم تداوم ارتباط تجاری بین دو کشور را حفظ کنیم.

*توسعه بخش تعاون در تعاملات با کشورهای مختلف

 در ادامه نیز بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون درباره دیدار با سفیرهای کشورهای مختلف گفت:بیش از یک و سال و نیم است که دیدار با کشورهای مختلف را دستور کار قرار داده ایم تا بتوانیم پیشرفت های مختلف را در بخش تعاون محقق کنیم.

عبداللهی ادامه داد:برای توسعه بخش تعاون با کشورهای مختلف دیدارهایی را داشتیم . یکی از اهداف در کشور صادارت کالا و محصولات و خدمات ایرانی است. یکی از اصل های سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز همین موضوع است. یعنی صادراتی شدن کالاهای کشور حائز اهمیت است. بخش تعاون هم در همین راستا حرکت می کند و ما این ملاقات ها و دیدارها را در همین راستا انجام می دهیم. در مورد بحث دوم که مد نظر است. برنامه های دولت دوازدهم را کمال علاقه مندی و جدیت دنبال می کنیم. این جز وظایف است و هر کمکی که برای توفیق لازم است دنبال می کنیم. براساس قانون اساسی، اقتصاد کشور ما در سه بخش دولتی، خصوصی و تعاون تقسیم می شود.

وی گفت: در کشور ما بخش تعاون اهمیت ویژه ای داشته به طوریکه بیش از 100 سال است که در حوزه تعاون فعالیت می کند و در بخش های اعتباری، کشاورزی و مصرف فعالیت های خوبی دارند. وی ادامه داد: هر دو کشور ایران و کره جنوبی در ICA عضو هستند.دو کشور ایران و کره جنوبی تعاملات خوبی دارند و بنا داریم که این سطح از تعاملات را به بخش تعاون نیز تسری دهیم.

وی ادامه داد: فلسفه وجود تعاونی ها ناشی از دو موضوع است، اول اینکه حضور تعاون در اقتصاد، اقتصاد کشور را در مقابل شرکت های خارجی مقاوم می کند همچنین این حضور باعث کاهش فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه ثروت شده و کاهش فقر و افزایش اشتغال را به همراه دارد. رئیس اتاق تعاون ایران ابراز داشت: براین اساس فعالیت های بخش تعاون به طور جد مورد حمایت قانون و حکومت قرار دارد.

وی در بخش دیگری به نشستی که در مالزی برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: در این نشست با مسئولان بخش تعاون کشور کره جنوبی مذاکراتی صورت گرفته و این آمادگی وجود دارد که با همکاری سفارت کره جنوبی، همایشی را با حضور فعالان بخش تعاون دوکشور همچنین تجار و بازرگانان و مسئولین دو کشور برگزار کنیم.

رئیس اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از این نشست با اشاره به بازار مصرف بالای کالاهای کره ای در ایران، ارتباط مستقیم تولیدکنندگان با این بازار را خواستار شد و گفت: عمده کالاهای مورد استفاده توسط واسطه های وارد می شود که ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان با توجه به گستردگی بازار مصرف، می تواند علاوه بر افزایش تعاملات ارتباط مستقیم تولیدکننده و مصرف کننده را به همراه داشته باشد.

وی به برگزاری نمایشگاه تخصصی در کشور کره اشاره داشت و  برگزاری نمایشگاه های تخصصی در دو کشور در راستای معرفی بخش تعاون و تامین نیازمندی ها  توسط بخش تعاون را پیشنهاد داد.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 31192

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر