انسان‌ها هنوز از سیستم های خودران رایانه‌ای بهتر رانندگی می کنند

نتایج یک بررسی نشان می دهد مغز انسان در حال حاضر بهتر از رایانه‌ها و سیستم های خودکار قادر به هدایت خودروهاست.

انسان‌ها هنوز از سیستم های خودران رایانه‌ای بهتر رانندگی می کنند

گیلان خبر: البته نمی توان اطمینان داشت که این برتری انسان برای مدت طولانی ادامه یابد، زیرا فناوری روز به روز در حال ارتقاست، اما انسان ها تغییر نمی کنند و مغز آنها قدرت و توان محاسباتی خود را بهبود نمی بخشد.

اتومبیل های خودران و تاکسی های بدون نیاز به راننده ظرف یک دهه آینده خیابان های شهرهای بزرگ را تسخیر می کنند. هجوم شرکت های خودروسازی برای تولید اتومبیل های خودران باعث شده این صنعت با سرعتی فراتر از حد تصور پیشرفت کند،اما انسان در این زمینه هنوز بر ماشین ها برتری دارد.

یافته‌های براندون شوتل از موسسه تحقیقات حمل و نقل دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد حسگرهای متنوع مورد استفاده در خودروهای خودران هنوز نمی‌توانند به خوبی مغز انسان اطلاعات را جمع آوری و پردازش کنند.

وی در این مورد می‌گوید ماشین - رایانه ها به طور کلی برای انجام برخی امور در حو‌زه رانندگی مانند افزایش و مدیریت سرعت، کنترل، پایداری و پردازش اطلاعات مناسب هستند،اما انسان های راننده در اموری مانند استدلال، ادراک و سنجش در حین رانندگی بهتر عمل می کنند.

این محقق معتقد است نرم افزارها و سخت افزارهای خودران هنوز باید بهتر شوند تا بتوان به آنها برای حمل و نقل اعتماد کرد. در غیر این صورت احتمال آسیب رسیدن به سرنشینان این خودروها و حتی عابران پیاده وجود دارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31395

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر