از سوی یک مقام مسئول در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران مطرح شد

نخستین واکنش به نتیجه انتخابات اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی

یک مقام مسئول در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی با کمتر از پنجاه رای انتخاب شدند و دو نفر از منتخبان هیات مدیره از وابستگان مرکز دولتی توسعه تجارت الکترونیکی هستند.

نخستین واکنش به نتیجه انتخابات اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی

گیلان خبر: نخستین دوره انتخابات هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی دیروز برگزار و اعضای هیات مدیره مشخص شدند. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از ابتدا از مخالفان جدی تشکیل این اتحادیه بوده است.

باقر بحری رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به تفسیر اشتباه و خودخوانده متولیان اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی از ماده 87 قانون نظام صنفی کشور گفت: نتایج اولین دوره انتخابات این اتحادیه نشان داد که اعضای هیات مدیره آن با کمتر از پنجاه رای انتخاب شده‌اند و حتی با وجود مفهوم صنفی اتحادیه، به نظر می‌رسد دو نفر از منتخبان این هیات مدیره از وابستگان مرکز دولتی توسعه تجارت الکترونیکی هستند.

به گفته بحری نیاز است کسب‌وکارهای اینترنتی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به عنوان یک پنجره واحد خود را ثبت کنند تا تنها از طریق این پنجره با متولیان و نهادهای نظارتی در ارتباط باشند. او در این رابطه تاکید کرد: این پنجره واحد قطعا نمی‌تواند یک نهاد دولتی مثل مرکز توسعه تجارت الکترونیکی یا یک اتحادیه زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و باید یک ساختار تشکلی غیر دولتی و غیر انتفاعی داشته باشد.

بحری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد که برخی به دنبال ایجاد مجوزهای انحصاری در فضای کسب‌وکارهای مجازی هستند و چون در دو دوره قبلی، وزرای وقت صنعت، معدن و تجارت با این تفکر و شیوه عملکرد موافق نبوده‌ و اجازه انجام این کار را نداده‌اند، در فضا و بازه زمانی گذار وزارتخانه از دولت یازهم به دولت دوازدهم کمال استفاده را برده و مقدمات ایجاد اتحادیه را فراهم کرده‌اند. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31988

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر