معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی :

نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌های دیگر است

معاون برنامه‌ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: اختیار قانونی تنظیم بازار محصولات کشاورزی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، اما نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌ بازرسی، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت است.

نظارت بر قیمت محصولات در سطح خرده‌فروشی بر عهده سازمان‌های دیگر است

گیلان خبر: عبدالمهدی بخشنده صبح امروز در حاشیه نخستین نمایشگاه صنعت میوه کشور در پاسخ سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه گفته می‌شود قرار است، ستاد تنظیم بازار به زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از موازی‌کاری‌های احتمالی انتقال داده شود، به طور تلویحی گفت: اختیار قانونی تنظیم بازار محصولات کشاورزی مربوط به وزیر جهاد کشاورزی است، منتهی در بحث تنظیم بازار وزارت جهاد کشاورزی تأمین‌کننده عمده محصولات است.

وی اضافه کرد: ما مسئولیم که کالاهایی همچون شکر، روغن یا امثالهم در بازار عمده کمبود نداشته باشد و حتی اکنون نیز در برنامه‌ ارائه شده آقای حجتی به مجلس آمده است که تأمین عمده بازار بر عهده ما است، و ما مسئول آن هستیم، اما اینکه باید در سطح عرضه و خرده‌فروشی بر آن نظارت شود و چه اتفاقی می‌افتد، در اختیار سازمان‌های بازرسی، تعزیرات و بخشی هم در اختیار سازمان حمایت است که مربوط به وزارت جهاد کشاورزی نیست. 

 پرسید چرا با وجود تولید مازاد مرغ، تخم‌مرغ و واردات گوشت قیمت‌ها همچنان چسبنده بوده و پایین نمی‌آید و مشکل کار کجاست که بخشنده پاسخ داد، قیمت گوشت منجمد گوساله وارداتی که نسبت به سال گذشته تغییر چندانی نکرده است، گوشت گوسفندی لاشه گرم وارداتی هم که بسته به مبدأ تولید بین 31 هزار و 500 تا 33 هزار تومان در میادین تره‌بار و محل‌ عرضه به فروش می‌رسد. 

بخشنده تصریح کرد: اینکه در بازار خرده‌فروشی چه اتفاقی می‌افتد، مسأله دیگری است و امیدواریم با شروع دولت جدید سازوکار آن مشخص شود. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31997

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر