مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در همایش توسعه آموزش‌های مهارتی:

پیش‌بینی ارائه ۴.۵ میلیون ساعت آموزش مهارتی در سال ۹۶

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اعلام این خبر که تا پایان سال ارائه ۴.۵ میلیون نفر آموزش پیش‌بینی شده است، گفت: در توسعه آموزش‌های مهارتی، شیوه‌های نوین آموزشی جایگزین روش‌های سنتی می‌شوند.

پیش‌بینی ارائه ۴.۵ میلیون ساعت آموزش مهارتی در سال ۹۶

گیلان خبر: همایش راهبردهای هدایت و توسعه آموزش‌های مهارتی از صبح امروز در محل سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده است که یکی از اهداف این همایش بررسی استانداردهای موجود و تدوین استاندارد جدید برای تغییر شیوه‌های آموزش مهارتی اعلام شده است.

براساس این گزارش، مجید تهرانیان مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به اینکه تمام مراکز آموزشی استان تهران برای ارتقای کیفی آموزش‌ها رتبه‌بندی شده‌اند، گفت: در این رتبه‌بندی‌ها مشخص شد که با وجود فضای آموزشی بالا و امکانات مناسب میزان ارائه کمی و کیفی آموزش‌ها مطلوب نیست.

وی افزود: در این رتبه‌بندی هزینه‌های سربار و اضافه که در مجموع برای دولت ایجاد شده است استخراج شده و هم‌اکنون نیازمند واگذاری جدی امور به بخش خصوصی و استفاده از توان آنان در ارائه آموزش‌های مهارتی هستیم.

مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است که ظرفیت‌های بخش خصوصی ده‌ها برابر ظرفیت دولتی با هزینه‌های کمتر و بهره‌وری بیشتر در ارائه آموزش‌های مهارتی کارایی دارند و در بخش دولتی، سیاست‌گذاری و نظارت باید صورت پذیرد.

وی با اشاره به راهبردهای هدایت و توسعه آموزش‌های مهارتی گفت: این اقدام گامی موثر معرفی و تبیین عملکرد کارگروه برنامه‌ریزی درسی است که از میان صدها نفر کارگروه انتخاب شده است.

وی گفت: توجه به منابع آموزشی و کمک آموزشی، سنجش و ارزیابی، تحقیق و پژوهش، چاپ و نشر فصلنامه و گاهنامه در کنار برگزار همایش‌ها و سمینارها با هدف ارتقای کیفیت آموزشی مورد توجه خواهد بود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه در سال جاری پیش‌بینی کردیم تا 4.5 میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی ارائه کنیم، گفت: این میزان 7 درصد بیش از پیش‌بینی‌ها در 4 ماهه ابتدایی امسال که امیدواریم این میزان تا 10 درصد افزایش نسبت به پیش‌بینی‌ها داشته باشد.

وی درباره لزوم ارتقای کیفی منابع انسانی و پاسخگویی به نیازهای آموزشی بازار کار در ارتباط با واحدهای صنعتی، اتحادیه‌ها و اصناف گفت: بررسی نیازهای مهارتی آحاد جامعه در برهه‌های مختلف زمانی از جمله مواردی است که در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مورد مطالعه قرار گرفته است که به عنوان مثال تغییر شیوه کسب و کارها و سرعت تغییرات تکنولوژی این ضرورت را ایجاد کرد تا توسعه آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گیرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 31998

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر