ماندگاری هوای گرم تا پنجشنبه / لزوم صرفه‌جویی برای فرار از خاموشی

با توجه به اینکه سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده هوای گرم تا پنج‌شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ در غالب مناطق کشور ماندگار است، ضروری است مردم در مصرف برق صرفه‌جویی کنند.

ماندگاری هوای گرم تا پنجشنبه / لزوم صرفه‌جویی برای فرار از خاموشی

گیلان خبر: پیک مصرف برای چهارمین روز متوالی بالای 53 هزار مگاوات ثبت شد. با افزایش دوباره دمای هوا از روز بیست و هشتم مردادماه، پیک مصرف برق در کشور که بیشتر ناشی از استفاده از وسایل سرمایشی در میانه روز است، با رشدی بیش از 5000 مگاوات به بالای 53 هزار مگاوات رسید.

روز گذشته نیز در ادامه این روند، پیک مصرف برق در ساعت  14 و 58 دقیقه به‌میزان 53 هزار و 239 مگاوات به ثبت رسید. با توجه به اینکه سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده هوای گرم تا پنج‌شنبه 2 شهریور 1396 در غالب مناطق کشور ماندگار است، ضروری است مردم در بخش خانگی در استفاده از وسایل برقی در ساعات پیک، مدیریت مصرف و امتناع از مصارف غیرضروری را در دستور کار خود قرار دهند.

این ساعات که ضروری است استفاده از وسایل سرمایشی در آنها با دور کُند کولرهای آبی و دمای 23 تا 25 درجه کولرهای گازی صورت گیرد و از استفاده از وسایل پرمصرف برقی در طول این زمانها خودداری شود، ساعات 12 تا 16 هر روز و 19 تا 23 هر شب است.

با توجه به اینکه میزان حداکثر توان تولید عملی برق در کشور در حال حاضر با در نظر گرفتن تمامی ظرفیت‌های نیروگاههای حرارتی، برقآبی، تجدیدپذیر، تولید پراکنده و اتمی، 55 هزار مگاوات در لحظه است و میزان مصرف برق کمتر از 2000 مگاوات با سقف تولید عملی برق کشور فاصله دارد، ضروری است مشترکان بخش خانگی که بیشترین میزان سهم از مصرف برق را از آن خود کرده‌اند، در زمینه مصرف این حامل مهم انرژی صرفه‌جویی داشته باشند تا کشور از وضعیت هشدار برای بروز خاموشی با موفقیت عبور کند.

روز گذشته میزان تولید عملی برق در ساعات پیک در مرز 55 هزار مگاوات، میزان مصرف در محدوده 53 هزار و 200 مگاوات، میزان صادرات برق در مرز 1300 مگاوات و میزان واردات برق در محدوده 600 مگاوات بود.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 32090

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر