آمریکا باردیگر یک شرکت را به بهانه نقض تحریم‌های ایران جریمه کرد

دفتر کنترل اموال خارجی خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد شرکت نفتی مستقر در سنگاپور را به اتهام نقض قوانین تحریم‌های آمریکا علیه ایران جریمه کرده است.

آمریکا باردیگر یک شرکت را به بهانه نقض تحریم‌های ایران جریمه کرد

گیلان خبر: دفتر کنترل اموال خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد جمعه اعلام کرد با یک شرکت خدمات نفتی و حفاری مستقر در سنگاپور برای حل و فصل اتهامات مربوط به نقض تحریم‌های ایران به توافق رسیده است.

دفتر کنترل اموال خارجی که مسئول برنامه‌ریزی و اجرای سیاست‌های تحریمی آمریکا است گفته شرکت «COSL Singapore» موافقت کرده برای حل و فصل اختلافات پیرامون 55 مورد نقض قوانین تحریمی آمریکا مبلغ 415350 دلار به عنوان جریمه پرداخت کند.

مطابق این ادعا، این شرکت متهم است بین تاریخ‌های اکتبر 2007 تا فوریه 2013، از طریق شرکت‌های تابعه خود 55 مورد سفارش مربوط به تجهیزات سکوهای نفتی را از ایالات متحده آمریکا به سنگاپور و امارات و در نهایت به سکوهای نفتی مستقر در آب‌های سرزمینی ایران صادر کرده یا برای صادرات آنها تلاش کرده است.

این شرکت چندین شرکتی است که در روزهای گذشته به بهانه نقض قوانین تحریم‌های آمریکا درباره ایران جریمه می‌شود. 

با آنکه اعلام جریمه علیه شرکت‌های متهم به نقض قوانین تحریمی روال مرسوم دولت‌های آمریکا قبل از اجرای برجام بوده، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی اخیراً با تشریح ساز و کارهای حقوقی زیربنای جرایمی که به تازگی توسط دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا وضع می‌شوند آنها را جدیدترین راهکار دولت وی برای جلوگیری از تجارت مشروع شرکت‌های بین‌المللی با ایران در دوران پسابرجام خوانده است.

کارشناسان مسائل حقوقی در گفت‌وگو با وال‌استریت‌ژورنال، گفته‌اند سیاست‌های زیربنای اعمال این جرایم می‌تواند تجارت مشروع با ایران در دوران پس از توافق هسته‌ای را دچار مشکل کند.

دولت آمریکا و سایر کشورهای طرف ایران در برجام از اعمال هر گونه سیاست با هدف جلوگیری از تجارت مشروع با ایران منع شده‌اند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32187

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر