معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران خبر داد

مشکل شماره‌های ۹۰۹ شبکه هوشمند حل شد

معاون شرکت مخابرات از تعیین تکلیف شبکه هوشمند کشوری (IN) با تصمیم مشترک زیرساخت و مخابرات خبر داد و گفت: مقرر شد زیرساخت شارژینگ IN کشوری را یک ساعته به مخابرات ارائه کند که از شنبه تا چهارشنبه هفته جاری در تهران تست می‌شود.

مشکل شماره‌های ۹۰۹ شبکه هوشمند حل شد

گیلان خبر: داود زارعیان از جدیدترین تصمیم‌ درباره سرویس‌های شبکه هوشمند کشوری (IN) پس از مسدود شدن این شماره‌ها در کشور،‌ خبر داد و اظهار داشت: چهارشنبه هفته گذشته جلسه مشترکی بین شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات ایران برگزار و آخرین تصمیم‌ درباره تعیین تکلیف شبکه هوشمند کشوری اتخاذ شد.

IN مختصر شده Intelligent Network یکی از سرویس‌های ارزش افزوده تلفن‌ثابت است که در دو نوع کشوری و استانی ارائه می‌شود. IN کشوری توسط شرکت زیرساخت و IN استانی توسط شرکت مخابرات ارائه می‌شود که فعلاً بیشتر در مخابرات استان تهران دایر شده است.

معاون مشتریان شرکت مخابرات ایران توضیح داد: در این جلسه مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کردند که می‌توانند شارژینگ این شبکه را آنلاین یا یک ساعته به مخابرات ارائه کنند.

وی گفت:‌ مقرر شد این روش از شنبه تا چهارشنبه هفته جاری توسط مخابرات اجرا شود و در این مدت IN کشوری را با شارژینگ یک ساعته (تقریبا آنلاین) در تهران ادامه می دهیم و در صورت موفقیت در کل کشور اجرا خواهیم کرد.

پیش از این، زارعیان از تعیین تکلیف و حل موضوع شبکه هوشمند کشوری (IN) در ماه جاری خبر داده و گفته بود: تا پایان ماه (پایان مردادماه) دو کار انجام خواهیم داد یا شارژینگ IN زیرساخت کشوری را آنلاین خواهیم کرد که مشکلی برای مشترکان پیش نیاید یا با توافق رگولاتوری و زیرساخت IN آنلاین کشوری را روی IN تهران که شارژینگ آنلاین دارد برگردان می‌کنیم. 

به گفته وی، مشکل حوزه IN آنلاین نبودن شارژینگ بود که زیرساخت کارکردها را با تأخیر به مخابرات ارائه می‌داد و این امر باعث ایجاد قبض‌های نامتعارف برای برخی مردم شد و شکایت در این باره به مخابرات بسیار ارجاع می‌شد. از این رو از شرکت ارتباطات زیرساخت و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی درخواست کردیم که شارژینگ IN را آنلاین کند در غیر اینصورت فکری برای این کار شود. آقای عمیدیان (رئیس وقت رگولاتوری) به زیرساخت ابلاغ کرد که باید شارژینگ آنلاین را در دو بخش تلفن ثابت بین‌الملل و شبکه هوشمند کشوری در اختیار مخابرات قرار دهد، دوستان زیرساخت در حال آماده‌سازی این امکان برای مخابرات هستند که دیگر با رویه‌ فعلی مواجه نشویم.

همچنان در واکنش به انسداد دسترسی عمومی به شماره های هوشمند (909907) از سوی مخابرات، برخی از صاحبان کسب و کارهای مبتنی بر شبکه هوشمند کشور این اقدام مخابرات را اخلال در بازار و بر هم زدن فضای رقابت ارزیابی کرده بودند. یکی از این افراد گفته بود: این اقدام صرفاً با هدف حذف رقیب و جا انداختن شماره های *7070 در انحصار مخابرات است که همین اقدام به جهت ایجاد شبهه "اخلال مخابرات در بازار" به موجب ماده 62 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 نیازمند ورود شورای رقابت به این موضوع است.

اما رسول سراییان با رد ین شائبه گفت: قبوض 5، 10 و 15 میلیونی مشترکان تلفن ثابت باعث شد از قوه قضائیه ابلاغیه ساماندهی شماره‌های هوشمند برای مخابرات ارسال شد. علاوه بر این، شماره های 7070 تعارضی با شماره‌های 909 ندارند و ادامه فعالیت کسب و کارهای مبتنی بر شماره‌های 909 روی شماره‌های 7070 نیز امکان‌پذیر است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32332

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر