معاون وزیر جهاد کشاورزی در یاسوج:

۵۰۰ هزار هکتار باغ دیم در اراضی شیب‌دار کشور احداث می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید ۵۰۰ هزار هکتار باغ دیم در اراضی شیب‌دار کشور با استفاده از آب سبز احداث شود.

۵۰۰ هزار هکتار باغ دیم در اراضی شیب‌دار کشور احداث می‌شود

گیلان خبر: محمدعلی طهماسبی اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال 60 هزار هکتار احداث باغ در اراضی شیب‌دار کشور پیش بینی کرده‌ایم که امیدواریم در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تصویب شود.

وی با بیان اینکه برای احداث هر هکتار باغ دیم 10 میلیون تومان در قالب تسهیلات و بلاعوض نیاز است، عنوان کرد: احداث باغ دیم در اراضی شیب‌دار مناطقی با بارندگی بیش از 400 میلی متر در اولویت است.

طهماسبی با اشاره به اینکه وزارت جهادکشاورزی در زمینه حفره گوده و نهال برای احداث باغ دیم کمک می‌کند، ابراز کرد: یکی از اولویت‌های این وزارتخانه توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار بوده و در این زمینه آمادگی کامل برای همکاری با مردم داریم.

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی با اشاره به اینکه در کشور سالانه 16 میلیارد تن فرسایش خاک داریم، افزود: با توسعه باغات در اراضی شیب‌دار شاهد به حداقل رسیدن این میزان فرسایش خاک هستیم.

طهماسبی ادامه داد: عملکرد استان‌های غرب کشور از جمله کهگیلویه و بویراحمد، فارس و کردستان در زمینه توسعه باغات دیم در اراضی شیب‌دار بسیار مطلوب و امیدوار کننده است.

وی با بیان اینکه 2600 هزار هکتار سطح کل باغات در کشور است، گفت: سالانه یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات پسته داریم که در مقابل آن میوه‌های آب‌بر وارد کشور می‌کنیم.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 34517

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر