معاون وزیر بازرگانی عراق:

سطح روابط تجاری ایران و عراق قابل قبول نیست

معاون وزیر بازرگانی عراق گفت: حجم تجارت بین ایران و عراق حدود ۶ میلیارد دلار است که این سطح از روابط همکاری پذیرفتنی نیست و باید توسعه یابد.

سطح روابط تجاری ایران و عراق قابل قبول نیست

گیلان خبر: ولید حبیب الموسوی معاون وزیر بازرگانی عراق امروز در همایش بزرگ تجارت ایران و عراق که در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به روابط تاریخی و ریشه‌دار بین دو کشور گفت: روابط تجاری ما باید هم‌سطح روابط سیاسی باشد.

وی افزود: امروز سطح روابط تجاری بین دو کشور 6 میلیارد دلار است که این رقم اندکی است و باید زمینه‌ گسترش آن فراهم شود. 

معاون وزیر بازرگانی عراق اظهار داشت: ما در عراق نیازمند سرمایه‌گذاری‌ خارجی هستیم و چه بهتر این سرمایه‌گذاری‌ها مربوط به ایران باشد و ما در این زمینه از حضور شرکت‌های ایرانی در عراق استقبال می‌کنیم. 

وی با اشاره به صحبت‌های نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در توسعه روابط بانکی گفت: من هم می‌گویم که موضوع روابط بانکی بین دو کشور باید به صورت منطقی حل شود و در کنار بهبود روابط بانکی، شاهد گسترش شرکت‌های اقتصادی و تولیدی باشیم. 

الموسوی اظهار داشت: عراق با توجه به فعالیت‌های بسیار گسترده اقتصادی درصدد این است که توسعه روابط تجاری (واردات و صادرات) داشته باشد. 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تروریست‌های تکفیری در عراق در حال از بین رفتن و نابودی هستند، می‌توانیم زمینه‌ همکاری بین دو کشور را بیشتر کنیم و یکی از این زمینه‌ها، می تواند فعالیت درصنعت ساختمان‌سازی باشد. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36129

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر