رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن خبر داد

تخم‌مرغ در مدار گرانی/ صادرات به یک‌سوم کاهش یافت

رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن گفت: ۳۵ هزار تن تخم مرغ پارسال صادر شد اما امسال با روند کاهشی مواجه بوده‌ایم و تاکنون ۱۰ هزار تن تخم مرغ صادر کرده‌ایم.

تخم‌مرغ در مدار گرانی/ صادرات به یک‌سوم کاهش یافت

گیلان خبر: رضا ترکاشوند در مورد آخرین وضعیت بازار صادراتی تخم‌مرغ، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال حدود 10هزار تن تخم‌مرغ به مقصد کشورهایی همچون افغانستان، قطر و عراق صادر کرده‌ایم، این در حالی است که سال گذشته 35 هزار تن تخم‌مرغ صادر شده که امسال این رقم افت قابل توجهی داشته است.

وی یکی از دلایل کاهش صادرات تخم‌مرغ را طولانی و زمانبر شدن پاک شدن منطقه ایران از آنفلوآنزای پرندگان تا خردادماه عنوان کرد و افزود: در کنار این موضوع ترکیه تا حد زیادی به دلیل غیبت ایران در بازار عراق جایگزین شده و برگشتن به بازار کار چندان آسانی نیست.

رئیس اتحادیه مرغ تخمگذار میهن همچنین در مورد قیمت تخم‌مرغ گفت: طی یک ماه اخیر قیمت ذرت و کنجاله 25 درصد افزایش داشته است که خود‌به‌خود به همین میزان در قیمت تمام شده تخم‌مرغ مؤثر است چرا که مرغداران با ارز آزاد کنجاله و ذرت خود را تهیه می‌کنند.

ترکاشوند از افزایش قیمت تخم‌مرغ به کیلویی 5 هزار تومان درب مرغداری اشاره کرد و گفت: با این اوصاف هر کیلوگرم تخم‌مرغ حداقل برای عمده‌فروش 400 تومان افزایش قیمت دارد. 

 هم اکنون هر شانه تخم‌مرغ در سازمان میادین و تره‌بار 11500 تومان به فروش می‌رسد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36981

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر