بی‌تفاوتی دولت به اجرای قوانین مرتبط با معیشت مردم

سال زراعی تمام شد؛ ۲۶۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران همچنان باقی است

با وجود آنکه رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا پایان آبان ماه همه مطالبات گندمکاران پرداخت می‌شود باید پرسید دولت توان پرداخت۲۶۰۰ میلیارد تومان را طی ۱۵ روز دارد؟

سال زراعی تمام شد؛ ۲۶۰۰ میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران همچنان باقی است

گیلان خبر: داستان تاخیر دولت در پرداخت مطالبات گندمکاران بابت خرید تضمینی گندم امسال نیز تکرار شد.

با وجود آنکه به نیمه فصل پاییز رسیده‌ایم، اخبار موثق رسیده به خبرنگار ما حاکی از آن است که هنوز 2 هزار و 600 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران همچنان باقی است.

گندمکاران هم اکنون با فشارهای متعددی برای تسویه مطالبات بانک کشاورزی،‌ خرید نهاده برای کشت پاییزه و گذران معیشت خود مواجهند.

دولت سال گذشته نیز مطالبات گندمکاران را با تاخیر پرداخت کرد و در پایان ناچار شد با استفاده از انتشار اوراق مرابحه و اوراق سلف موازی مطالبات را بپردازد.

نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه 45 روز گذشته اعلام کرد که تمام مطالبات گندمکاران ظرف دو ماه آینده تسویه می‌شود. حال باید پرسید آیا دولت توان پرداخت 2 هزار و 600 میلیارد تومان را ظرف 15 روز آینده دارد؟

نکته مهم دیگر آن است که کشاورزان تا چه زمانی باید منتظر اعلام دیرهنگام نرخ خرید تضمینی گندم باشند؟

بی توجهی دولت نسبت به اجرای قانون انتزاع، اعلام نشدن نرخ تضمینی کالاهای اساسی از جمله گندم،‌ اعلام نشدن قیمت شکر،‌ روند کند سازمان حمایت در اعلام و تغییر نرخ لبنیات، افزایش بی‌‌رویه قیمت گوشت قرمز در یک سال اخیر همه و همه این نگرانی را القا می‌کند که گویی یک بی تفاوتی در بدنه دولت نسبت به معیشت مردم وجود دارد.

به نظر می‌رسد نمایندگان مردم در خانه ملت باید بیشتر اینگونه مسایل را پیگیری کنند و تنها به مکاتبه یا اخطار گذرا بسنده نکنند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37499

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر