نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس:

برخی بانک‌ها پول‌های مردم را غارت کرده‌اند/ کالای قاچاق مانع اصلی اشتغال در کشور

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالای قاچاق مانع اصلی اشتغال در کشور است، گفت: بانک‌ها از پیچ و خم‌های اداری عبور کنند.

برخی بانک‌ها پول‌های مردم را غارت کرده‌اند/ کالای قاچاق مانع اصلی اشتغال در کشور

گیلان خبر: امیر خجسته عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با اشاره به اینکه در استان بخش خصوصی و دولتی با یکدیگر همدل هستند که این خود می‌تواند در استان تحول ایجاد کنند، تصریح کرد: اکنون تمام شرایط برای همگان فراهم است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه اصل هر چیزی خواستن و تلاش کردن است و ما امت توانمندی هستیم، گفت: رفت و آمدهای زیاد وزیر کار در مجلس به دلیل اهمیت اشتغال در کشور است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیران استان باید خستگی‌ناپذیر باشند، افزود: باید یک شیوه‌نامه واحد و اثرگذار در کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه در راستای تسهیل کردن اشتغال‌زایی مجلس آمادگی دارد تا طرح‌های یک‌فوریتی و دوفوریتی را تصویب کند، خاطرنشان کرد: مبانی اشتغال بر عهده مسؤولان نظام، مجلس و دولت است.

خجسته با تأکید بر اینکه موانع اشتغال، قاچاق است، ادامه داد: وقتی جنس چینی را با نصف قیمت وارد کشور می‌کنیم این کار به اشتغال ضربه سنگینی را به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

وی با اظهار تأسف از اینکه در یک روز 3 هزار و 300 کانتینر قاچاق کالا وارد کشور می‌شود، گفت: باید جلوی این میزان قاچاق را گرفت چراکه باعث تشدید بیکاری می‌شود و این موضوع در مجلس به شدت پیگیری می‌شود و تا آخر بر سر آن محکم استاده‌ایم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه جنس بی‌کیفیت چینی اقتصاد کشور را فلج کرده است، تصریح کرد: واردات آن چه از سوی افراد آقازاده باشد چه نباشد برای ما مهم نیست و مقابل آن می‌ایستیم.

وی با بیان اینکه باید از 6 تا 7 بانک خدمات‌رسان به مردم قدردانی کرد، افزود: در برخی بانک‌ها پول‌های مردم را غارت کرده‌اند و در بانک‌های آینده و کاسپین و غیره و مردم معلوم نیست 70 هزار میلیارد تومان پول مردم چه شده است؟

خجسته با تأکید بر اینکه موضوع بانک‌های خصوصی آسیب جدی برای تولید و اشتغال است، یادآور شد: آقای سیف تعهد داد تا این بانک‌ها را جمع کند و مابقی که در آستانه ورشکستگی هستند تعیین تکلیف شود.

وی با اظهار گلایه از اینکه برخی بانک‌ها پیچ‌ و خم‌هایی را ایجاد می‌کنند و برخی کارمندان بانک‌ها نظر شخصی خود را مبنای کار قرار داده و مانع ایجاد می‌کنند، گفت: بانک‌ها از پیچ و خم‌های اداری عبور کنند چراکه کارآفرین به خاطر این پیچیدگی‌ها افسرده شده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37686

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر