رئیس اتحادیه آهن‌سازان:

برخی مواقع افزایش مالیات به 300 درصد می‌رسد

رئیس اتحادیه آهن‌سازان با بیان اینکه میزان مالیات دریافتی از اصناف کمرشکن است، گفت: برخی مواقع افزایش مالیات به 300 درصد می‌رسد و بسیاری از تولیدی‌ها به خاطر مالیا‌ت‌ها تعطیل شده‌اند.

برخی مواقع افزایش مالیات به 300 درصد می‌رسد

گیلان خبر: حبیب‌الله بشارتی درباره مالیات اظهار کرد: نوع اخذ مالیات به سنگینی مشکلات بر دوش اصناف اضافه کرده است.

وی ادامه داد: در شرایطی که بازار در رکود قرار دارد و اصناف و فعالان صنف مشکل اقتصادی دارند، افزایش درصد مالیات به افزون شدن این مشکلات در مقابل اصناف دامن زده است.

رئیس اتحادیه آهن‌سازان با تأکید بر اینکه میزان مالیات دریافتی از اصناف کمرشکن است، تصریح کرد: مخصوصاً این فشارها در بخش تولیدی‌های کوچک بیشتر است، زیرا کارخانجات بزرگ حساب و کتاب‌ها و دفاتر آنها معلوم است ولی در کارخانجات تولیدی کوچک این میزان مالیات بسیار سنگین است.

بشارتی با اشاره به اینکه نمودار مالیات همیشه رو به افزایش بوده است، اضافه کرد: برخی از موارد افزایش مالیات تا 300 درصد هم می‌رسد، میزان اخذ مالیات از اصناف به‌ویژه تولیدی‌های کوچک حساب و کتاب ندارد تا با نگاه کارشناسی و درصد دریافت شود.

وی با بیان اینکه میزان مالیات به نظر و تشخیص شخصی ممیز بستگی دارد، تصریح کرد: متأسفانه دید کارشناسی در این رابطه اعمال نمی‌شود.

رئیس اتحادیه آهن‌سازان با تأکید بر اینکه بسیاری از کارخانجات به خاطر مالیات‌های کمرشکن تعطیل شده‌اند، اضافه کرد: بسیاری از تولیدی‌های کوچک و متوسط ما به خاطر مالیات‌های غیرکارشناسی تعطیل کرده‌اند.

بشارتی با اشاره به اینکه محاسبه دقیقی روی اخذ مالیات از اصناف نیست، اظهار کرد: مالیات بر ارزش‌افزوده وضع را بدتر کرده است، فقط یک برگ تشخیص است و هیچ اقدامی هم نمی‌توان کرد، شکایات به کمیسیون‌های مختلف می‌رود و در نهایت چند درصد کاهش می‌دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38345

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر