تجمع کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت مقابل وزارت اقتصاد

کارکنان شرکت‌های تعاونی سهام عدالت از صبح امروز با تجمع مقابل وزارت امور اقتصادی و دارایی خواستار پرداخت 32 ماه حقوق معوقه خود شده‌اند.

تجمع کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت مقابل وزارت اقتصاد

گیلان خبر: جمعی کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت صبح امروز در مقابل وزارت امور اقتصادی و دارایی تجمع کردند تا اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت حقوق و دستمزد بیش از دو سال خود مطرح کنند. 

بر اساس این گزارش، تجمع‌کنندگان در پلاکاردی از کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی خواسته‌اند که با توجه به شعار امسال پس از 11 سال فعالیت شرکت‌های سهام عدالت، اشتغال آتی این قشر زحمتکش که عمر خود را در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌‌اند مدنظر قرار داده و حقوق و دستمزد معوقه 32 ماه کارکنان سهام  عدالت را پرداخت کند.

به گزارش فارس، هم اکنون بیش از 1500 نفر نیروی شرکت‌های سهام عدالت در کل کشور در حال فعالیت هستند که بیش از دو سال حقوق و دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند. 

 

پیش از این کارکنان سهام عدالت مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده بودند که ظاهراً نتیجه‌ای نداشته است؛ بر اساس آنچه تجمع‌کنندگان می‌گویند: برخی از تجمع‌کنندگان در مسیر برگشت به شهرهای خود در جاده اراک تصادف شدیدی داشتند که دو نفر از رانندگان جان باخته و کارکنان سهام عدالت نیز دچار جراحت شدیدی شدند.

پیش از این میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی، در مورد دغدغه آینده شغلی کارمندان تعاونی سهام عدالت، گفته بود: آنها در 10 سال گذشته برای به ثمر رسیدن سها عدالت زحمت کشیدند و که اکنون که موضوع سهام عدالت به سرانجام رسیده است این افراد انتظار دارند از نظر امنیت شغلی مشکلی نداشته باشند.

 

پوری حسینی افزود: قطعا این افراد در تشکل‌های جدید و در بخش‌های دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت و همان گونه که معاون اول رییس جمهور نیز تاکید کردند مسلما تدبیری برای این موضوع اندیشیده خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38437

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر