نماینده مردم تبریز در مجلس:

امروز اقتصاد کشور قاسم سلیمانی را طلب می‌کند

نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه چگونه می‌توان باور کرد که انقلاب اسلامی وزرای هزار میلیاردی را در دولت خود پذیرا باشد، گفت: موضوع برندینگ سوخت از رانت‌های هزار میلیارد تومانی است که وزارت نفت بر اجرای آن اصرار دارد.

امروز اقتصاد کشور قاسم سلیمانی را طلب می‌کند

گیلان خبر: احمدعلیرضا بیگی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت اظهار داشت: به حاج قاسم سلیمانی و به ولایت‌پذیری این سردار سرافراز افتخار می‌کنیم، زمانی که 3 سال پیش از حاج قاسم سلیمانی سوال می‌کنند که رمز موفقیت شما که به عنوان یک شخصیت برجسته در جهان اسلامی شناخته شده‌اید، چیست؟ پاسخ می‌دهد که هر آنچه که از لسان مبارک مقام معظم رهبری شنیدم، با ایمان آن را کلمه حق و راه پیروزی دانستم و در راستای تحقق آن جدیت داشتم.

وی با بیان اینکه این پیروزی حقانیت یک تفکر و نگرش را به اثبات رساند، تصریح کرد: اینکه تکیه بر قدرت درونزا، ضامن پیروزی است و اگر در عرصه اقتصادی اوضاع مان هر روز بدتر از دیروز است، به دلیل عدم تحقق منویات مقام معظم رهبری به ویژه توسط دولت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتضای امروز اقتصاد کشور، قاسم سلیمانی و تفکر قاسم سلیمانی است تا فرمایشات مقام معظم رهبری را با ایمان و اخلاص عملی کند، افزود: پیام باارزش این پیروزی این است که فتح و ظفر در گرو پایبندی به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است و هر چه از این آرمان ها فاصله بگیریم، انتظار پیروزی توقع بیجایی است.

وی با بیان اینکه چگونه می‌توان باور کرد که انقلاب اسلامی وزرای هزار میلیاردی را در دولت خود پذیرا باشد، ادامه داد: آنانی که پرونده تعارض، پرونده منافع شخصی‌شان با منافع عمومی، آشکار و واضح است، لذا با این تفاسیر انتظار گشایش اقتصادی عبث و دست‌نیافتنی است.

بیگی یادآور شد: امروز اقتصاد کشور قاسم سلیمانی را طلب می‌کند، پدید آوردن اقتصاد رانتی امروز یکی از آفت‌های اقتصادی کشور است و موضوع برندینگ سوخت نیز یکی از همین آفت‌های رانتی است که وزارت نفت بر اجرای آن اصرار دارد، در حالی که بنزین دارای قیمت تکلیفی است و در عین حال کالای واحدی بوده که امکان رقابت با محصولات دیگر را ندارد.

وی با بیان اینکه به بهانه رقابت خصوصی‌سازی، شرکت ملی پالایش و پخش می‌خواهد دریافت بنزین از انبارهای شرکت نفت به جایگاه‌های عرضه سوخت را به این شرکت‌ها واگذار کند، افزود: این یعنی یک حاشیه پرسود از قرار لیتری 25 تومان که برای آنها در نظر گرفته شده که با احتساب 80 میلیون لیتر مصرف روزانه ضرب در 365 روز سال، درآمد یک هزار میلیارد تومانی را برای این شرکت‌ها را به همراه دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر نفت در کمیسیون انرژی بر توقف اجرای این طرح متعهد شد، ادامه داد: مصاحبه‌های بعدی حکایت از اصرار شرکت ملی پالایش و پخش بر ادامه این طرح ناصواب دارد، لذا بنده به همراه تعدادی از همکاران سوالی را در این‌باره به کمیسیون انرژی ارائه دادیم و مصرانه پیگیر این سوال بوده تا جلوی این اقدام رانتی وزارت نفت گرفته شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38467

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر