رئیس اتاق اصناف اعلام کرد

جزئیات دو پیشنهاد به دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت نان

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برای جلوگیری از از افزایش قیمت نان مقرر شد، این اتاق پیشنهادی درباره حامل‌های انرژی و بخشودگی سقف پرداختی بیمه کارگران خبازی‌ها در کشور به دولت ارائه کند.

جزئیات دو پیشنهاد به دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت نان

گیلان خبر: علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران امروز در اجلاس ماهانه رؤسای اتاق اصناف تهران با اشاره به توقف افزایش قیمت نان گفت: همه فرایند تغییر قیمت نان طی 6 ماه گذشته طی شده بود و تصمیم‌گیری در رابطه با افزایش قیمت نان بحث امروز و دیروز نبود.

وی با بیان اینکه گفته می‌شود که نان قوت اصلی مردم است و نباید گران شود، اظهارداشت: این درست است، اما باید هزینه آن را تولیدکننده و 83 هزار بنگاه صنفی بپردازد؟

فاضلی اظهارداشت: شما اگر در قامت حاکمیت می‌گویید که نباید نان گران شود، بسیار خوب، تسهیلات لازم را بدهید و اگر تسهیلات را بدهید حرفی نیست. 

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: دیروز در زمان اجرا، آقایان فرمودند که افزایش قیمت نان متوقف شود. البته من نمی‌خواهم بگویم دبه در آوردند. 

فاضلی اظهارداشت: دیشب تا ساعت 11 شب نزد وزیر صنعت، معدن و تجارت آقای شریعتمداری بودم که در آنجا تصمیم گرفته شد که امروز من پیشنهادی را به دولت مبنی بر اینکه بحث حامل‌های انرژی و سقف پرداختی بیمه کارگران خبازی‌ها در کشور شامل بخشودگی شود.

وی افزود: با این کار بخشی از مشکلات صنف خبازی حل می‌شود و به همین جهت به ما اعلام کرده‌اند که فعلاً درباره افزایش قیمت نان دست نگه دارید تا این کار انجام شود.

فاضلی با بیان اینکه من قائل به این نیستم و شخصاً پیشنهاد صریح خود را در دولت و کارگروه ستاد تنظیم بازار اعلام کرده‌ام، گفت: البته پیشنهاد من در مورد آزاد شدن قیمت نان مورد قبول همه است اما در اجرا با اشکال مواجه است.

* بازسازی قصر شیرین به استانداری تهران واگذار شده است

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه با اشاره به زلزله کرمانشاه بیان داشت: بازسازی قصر شیرین به تهران واگذار شده و استانداری تهران مسئولیت این کار را بر عهده دارد و اتاق اصناف تهران هم عضو ستاد بازسازی قصر شیرین است.

وی با اشاره به اینکه قرار است بازسازی 4 روستا در استان زلزله زده کرمانشاه به کمک اتحادیه‌ها انجام شود، گفت: علاوه بر این قرار است که بازسازی یک روستا را مجموعه اتحادیه‌ها در تهران بر عهده بگیرند.

* نمی‌توانم واقعیت‌های پشت پرده پلاسکو را بگویم

وی در ادامه به موضوع ساختمان پلاسکو اشاره کرد و گفت: سال گذشته یک ساختمان در تهران فرو ریخت و این موضوع چند وقت کشور را ملتهب کرد به طوری که همه امکانات کشور جمع شد تا طی 10 روز آواربرداری انجام دهد.

رئیس اتاق اصناف ایران اظهارداشت: اگرچنین اتفاقی برای کل تهران بیفتد چه کسی آن را جمع می‌کند؟ پلاسکو واقعیت پشت پرده دیگری دارد و در تأخیر ساخت آن هم من، هم اتحادیه و هم شهرداری مقصر است منتهی عدم سازش در بین 2 مدیریت در 2 اتحادیه ما را به چالش کشانده است.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: با این اوضاع آقایان هم نهایت حسن استفاده را می‌برند و تسهیلاتی را که خودشان مصوب کرده‌اند را نمی‌پردازند. من دنبال فرصتی هستم و می‌خواهم خیلی از واقعیت‌ها را در رابطه با پلاسکو بگویم.

وی همچنین با انتقاد از مطلبی در یکی از رسانه‌ها گفت: در آنجا گفته شده که اصناف 20 هزار میلیارد تومان مالیات را نپرداخته‌اند که اگر می‌پرداختند امروز می‌شد برای هر زلزله زده 20 خانه ساخت.

وی در این رابطه افزود: کارشناسی که این مطلب را مطرح کرده جاهل بر مطلب است و بر علیه 3 بنگاه صنفی صحبت می‌کند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38484

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر