سرگیجه دستگاه‌های ناظر از فروش "گوساله‌ لاکچری"

در حالی که یک روز از اعلام فروش گوشت گوساله با قیمتی حدود یک میلیون تومان گذشته است، هنوز هیچ ارگانی درباره صدور مجوز برای چنین محصولی توضیح نداده است.

سرگیجه دستگاه‌های ناظر از فروش "گوساله‌ لاکچری"

گیلان خبر:  در حالی که یک روز از اعلام فروش گوشت گوساله توسط یک فروشگاه در تهران به قیمت هر کیلو 900 هزار تومان گذشته است، هنوز هیچ نهاد مسئولی به طور رسمی نه مسئولیت صدور مجوز چنین گوشتی را برعهده گرفته و نه درباره چرایی و چگونگی اعطای مجوز اعلام نظری کرده است.

خبرگزاری میزان به نقل از علی خندان رئیس اتحادیه گوشت گاوی اعلام کرد که به دلیل اینکه شناختی درباره این گوشت نداشته‌اند از اعطای مجوز خودداری کرده‌اند ولی سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و وزارت بهداشت مجوز را برای این مجموعه صادر کرده‌اند.

براساس این خبر خندان همچنین به مجوز فروش این گوشت با سود 15 درصدی اشاره کرده است.

شیرقاضی بازرس اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران ، از عرضه و حتی وجود چنین محصولی ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: باید این موضوع را بررسی و بعدا اظهارنظر کنیم.

سیداصغر برائی‌نژاد مدیرکل اداره دامپزشکی استان تهران نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد هیچ تفاوتی در کیفیت بهداشتی  محصولاتی که در مراکز مجاز عرضه می شود، وجود ندارد. به مردم توصیه می شود فریب چنین تبلیغات گمراه کننده ای را نخورند و تحت تاثیر آن قرار نگیرند. موضوع برخورد قانونی با تخلف مذکور در دست پیگیری است و بزودی اجرایی می شود. تاکنون نیز هیچگونه مجوز عرضه اینترنتی فراورده های خام دامی توسط این اداره کل صادر نشده است.

محمد محمدی عضو هیئت مدیره انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در این باره به تسنیم گفت: گوشت کالای اساسی است که قیمت‌گذاری آن باید برعهده دولت باشد و کسی حق ندارد چنین قیمتی روی این کالا بگذارد. گوشت 900 هزار تومانی نشان‌دهنده فاصله طبقاتی عجیب بین مردم است. مدیران ما مدیران گرانی هستند. در حالی که در یک گوشه شهر عده‌ای حتی نمی‌توانند یک کیلو گوشت قرمز معمولی تهیه کنند، برخی در حال خرید و فروش گوشت یک میلیون تومانی هستند. در یک نظام اسلامی مشاهده این مسائل واقعا جای تأسف دارد.

سازمان تعزیرات حکومتی هم که در چنین مواقعی اولین پاسخ به طرح سوال از سوی آنها این است که تعزیرات مسئول رسیدگی است و نه تشکیل پرونده، تاکنون موضع خاصی در این زمینه نگرفته است و صرفا اسفنانی مدیرکل جدید تعزیرات حکومتی استان تهران به این جمله اکتفا کرده است که در حد اخبار رسانه‌ها از موضوع باخبر است و در روزهای آینده درباره آن اعلام‌نظر خواهد کرد.

باید دید کدام سازمانِ مسئول، مسئولیت صدور مجوز برای فروش گوشتی را برعهده می‌گیرد که یک کیلوی آن، از حقوق ماهانه بسیاری از کارگران این کشور بالاتر است و ماه‌ها می‌گذرد و توانایی خرید یک کیلو گوشت گوساله 900 هزار تومانی که نه، حتی گوشت 50 هزار تومانی را هم ندارند

منبع:تسنیم

کد مطلب: 39544

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر