معاون بندری سازمان بنادر خبر داد

آغاز جلسات مقدماتی بازگشایی جعبه سیاه سانچی از فردا

معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: روز آینده اولین جلسه درباره بازگشایی و رمزخوانی جعبه سیاه سانچی برگزار می‌شود و قطعاً رمزگشایی از این جعبه سیاه نیازمند بررسی‌ همه‌جانبه و دقیق است و ماه‌ها به طول می‌انجامد.

آغاز جلسات مقدماتی بازگشایی جعبه سیاه سانچی از فردا

گیلان خبر: هادی حق‌شناس اظهار داشت: طبق قانون کنوانسیون بین‌المللی جان اشخاص در دریا (SOLAS 1974) کمیته بررسی علت سانحه نفتکش سانچی از فردا با حضور ذی‌نفعان در شانگهای تشکیل جلسه می‌دهد.‌

وی افزود: در حال حاضر نماینده سازمان بنادر و دریانوردی، نماینده کشور پاناما، نماینده کشور چین، نماینده کشور بنگلادش و دیگر ذی‌نفعان در بندر شانگهای حضور دارند و روز آینده اولین جلسه مقدماتی بازگشایی جعبه سیاه (VDR) برگزار می‌شود.

معاون بندری و دریانوردی سازمان بنادر با تأکید براینکه رمزخوانی از جعبه‌سیاه زمان‌بر است، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی ایران تأکید کرده که باید جعبه‌ سیاه سانچی و جعبه‌سیاه فله‌بر کریستال با هم بازگشایی شود.

حق‌شناس گفت: روز آینده اولین جلسه درباره بازگشایی جعبه سیاه برگزار می‌شود که بررسی ‌شود فرایندها چگونه باشد و قطعاً رمزگشایی از آن چون نیازمند به بررسی‌های همه جانبه دقیق است، ماه‌ها به طول می‌انجامد.

معاون بندری و دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: پس از وقوع‌ حادثه نفتکش سانچی، جعبه سیاه کشتی کریستال نیز که با آن برخورد کرده بود، خارج و پلمب شد تا همزمان با جعبه‌سیاه سانچی بازخوانی شود.

وی با اشاره به اینکه جلسه اول که روز آینده تشکیل می‌شود، در واقع مذاکرات در این باره است، ادامه داد: این جلسه فرایندی فنی و حقوقی دارد و در واقع مذاکره برای مذاکره است.

یک فروند کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران و تحت پرچم کشور پاناما که حامل 136 هزار تن میعانات گازی از مبدا بندر عسلویه به کره جنوبی بود، روز 16 دی‌ماه در ساعت 16:30 به وقت تهران در محدوده دریایی چین (160 مایلی بندر شانگهای چین) با کشتی باری چینی تصادف کرد و بر اثر این اتفاق کشتی نفتکش دچار انفجارهای متعدد و حریق و سپس غرق شد؛ 32 خدمه این نفتکش همه در این حادثه جان باختند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 40860

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر