گزارشی از وضعیت آب‌و‌هوا

هوای تهران روزهای آینده ناسالم برای همه گروه‌های سنی

با توجه پایداری جو، سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده‌ها، هوای شهرهای بزرگ نظیر تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز امروز و روز شنبه درشرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و‌ روز یک‌شنبه در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار می‌‌گیرد.

هوای تهران روزهای آینده ناسالم برای همه گروه‌های سنی

گیلان خبر: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی در سه روز آینده در اغلب مناطق کشور جو پایدار است که پیامد آن انباشت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد بود.

با توجه پایداری جو، سکون نسبی هوا و افزایش آلاینده‌ها، هوای شهرهای بزرگ نظیر تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز امروز و روز شنبه در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و‌ روز یک‌شنبه در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار می‌‌گیرد.

‌توصیه می‌شود دراین مدت شهروندان‌ و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خوداری کنند.

به تدریج در روزهای آینده روند افزایش تدریجی دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود ولی همچنان به سبب دمای زیر صفر در اغلب مناطق نیمه‌شمالی کشور، یخ‌زدگی معابر عمومی،‌ جاده‌های بین‌شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برف‌گیر جاده‌های کوهستانی وجود دارد.

مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس تا اوایل وقت روز شنبه به سبب وزش باد شدید مواج است.

آسمان تهران فردا کمی‌ابری و گاهی افزایش ابر و وزش باد و اواخر وقت کاهش ابر در برخی ساعات غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه هوا فردا در تهران به ترتیب 8 و ‌4- درجه خواهد بود.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 23 درجه بالای صفر  گرمترین مرکز استان و همدان با کمینه دما 12 درجه زیرصفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

فردا کمینه دمای 24 استان صفر و زیرصفر درجه خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 6 بهمن‌ماه سال جاری 40 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 63.5 میلی‌متر بود بنابر این بارش سال جاری 62.9 درصد بارش سال گذشته است.

بیشترین میزان بارش در هفته هجدهم سال زراعی متعلق به منطقه بانه در استان کردستان به میزان 56.8 میلی‌متر بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41246

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر