مدیرعامل ایران‌خودرو خبر داد

تلاش برای صادرات 30 درصد محصولات ایران‌خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو گفت: خرید قطعه از هر سرمایه‌گذاری که بخواهد وارد قطعه‌سازی شود را به مدت پنج سال با قیمت مناسب تضمین می‌کنیم.

تلاش برای صادرات 30 درصد محصولات ایران‌خودرو

گیلان خبر: هاشم یکه‌زارع ظهر امروز در مراسم افتتاح کارخانه تولید کاتالیست یورو 5 در شهرک صنعتی محمود آباد با اشاره به ضرورت تسهیل تولید در ایران اظهار کرد: باید کاری کنیم که تولید به راحت‌ترین کار در کشور تبدیل شود، نه اینکه گران‌ترین زمین و سوخت را به تولیدکنندگان بدهیم.

وی ادامه داد: قرارداد شرکت ایران خودرو با شرکت پژو قرارداد خوبی بود، در این قرارداد شرط کردیم که 70 درصد میزان ساخت خودرو تولید داخل باشد، قطعه‌سازان قوی در ایران داریم و البته باید آن‌ها خودشان را به روز کنند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: برای صادرات محصولات جدید این گروه صنعتی با شرکای خارجی مذاکرات زیادی کردیم و باید 30 درصد این محصولات صادر شود، همچنین برای حضور قطعه‌سازان ایرانی در پروژه شرکت پژو در الجزایر مذاکراتی کردیم.

یکه‌زارع با اشاره به وضعیت قطعه سازی خودروی ایران در دوره تحریم اظهار کرد: قطعه سازان در سال 92، نیمی از هفته را بیکار بودند در حالی که اکنون قطعه‌سازان تمام روزهای هفته مشغول تولید هستند.

وی ادامه داد: ایجاد اشتغال در دوره کنونی، عبادت است و رهبر معظم انقلاب بر ایجاد شغل‌های جدید، تاکید زیادی دارند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: این گروه، خرید قطعه از هر سرمایه‌گذاری که بخواهد وارد قطعه‌سازی شود را به مدت پنج سال با قیمت مناسب تضمین می‌کند.

یکه‌زارع خاطرنشان کرد: باید در زمینه مقابله با آلودگی از کارهای شعاری برداریم و دست به کارهای عملی بزنیم، مردم ایران شایسته این نیستند که هوای آلوده تنفس کنند، به مشکل خودروهای کاربراتوری در خیابان‌های کشور بی توجهی می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 41399

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر