حراج سکه فردا در بانک کارگشایی برگزار می‌شود

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی از برگزاری حراج سکه فردا (دوشنبه) در بانک کارگشایی خبر داد.

حراج سکه فردا در بانک کارگشایی برگزار می‌شود

گیلان خبر: به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی،  مسعود رحیمی مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی، درباره زمان بعدی حراج سکه بانک کارگشایی، اظهار کرد: حراج سکه از فردا دوشنبه همانند گذشته برگزار می‌شود و در حراجی سکه تمام و نیم بهار آزادی عرضه می شود.

وی با بیان اینکه این حراج تنها یک روز در بانک کارگشایی انجام نشده است، گفت: بانک مرکزی در حال رصد بازارها است و در صورت نیاز حراج سکه ادامه می یابد.

رحیمی، تصریح کرد: بانک مرکزی طرحی را در مورد کاهش تعداد روزهای حراجی از سه به دو و حتی یک روز را بررسی کرد، اما به دلیل حساسیت بالا به حراجی و فروش سکه در بانک کارگشایی فعلا قرار است این حراجی سه روز در هفته برگزار شود.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با تأکید بر اینکه حراج سکه تا پایان سال جاری ادامه دارد، گفت: در سال جدید بر اساس ارزیابی بازار تصمیمات برای حراج سکه اخذ می شود.

وی، گفت: با توجه به شرایط بازار و تعادل قیمتی سکه بهار آزادی و طرح پیش فروش سکه با مواعید 6ماهه و یک‌ساله، در حال حاضر استقبال زیادی از خرید در بانک کارگشایی نمی شود از این‌رو ممکن است با اطلاع رسانی قبلی، تعداد روزها یا زمان عرضه سکه و حراج را کاهش دهیم.

رحیمی، بیان کرد: قطعا تا زمانی که سکه بهار آزادی متقاضی داشته باشد، عرضه سکه از طریق حراج در بانک کارگشایی ادامه خواهد داشت.

گفتنی است، تاکنون تعداد قریب به ۲۰۰ هزار سکه تمام بهار آزادی و بیش از ۱۵۰ هزار سکه نیم بهار آزادی از طریق حراج در بانک کارگشایی به متقاضیان عرضه شده است.

 

 

منبع:باشگاه خبرنگاران

کد مطلب: 41852

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر