فیس بوک با یک شرکت دیگر داده هم قطع رابطه کرد

پس از افشای دسترسی یک شرکت تحلیل داده به داده های خصوصی کاربران فیس بوک و سوءاستفاده آن از این اطلاعات برای تحلیل وضعیت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سخت گیری در این زمینه افزایش یافته است.

فیس بوک با یک شرکت دیگر داده هم قطع رابطه کرد

گیلان خبر: شرکت انگلیسی کمبریج آنالیتیکا به علت افشاگری های صورت گرفته در این زمینه امکان همکاری با فیس بوک را از دست داد و حالا فیس بوک می گوید به دلایل مشابهی همکاری خود با یک شرکت مشابه کانادایی به نام Aggregate IQ را هم به حالت تعلیق درمی آورد.

فیس بوک در بیانیه ای که به این منظور منتشر کرده، اعلام کرده است که Aggregate IQ به علت ارتباطات کاری خود با کمبریج آنالیتیکا دسترسی نامناسبی به داده های کاربران این شرکت داشته است و لذا نام آن به فهرست شرکت هایی که همکاریشان با فیس بوک تعلیق شده، افزوده می شود.

ظاهرا Aggregate IQ هم در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال گذشته میلادی با دسترسی غیرمجاز به اطلاعات خصوصی کاربران تحلیل هایی را در این زمینه انجام داده است. Aggregate IQ پس از این اقدام فیس بوک با صدور اطلاعیه ای هرگونه همکاری و ارتباط با کمبریج آنالیتیکا را تکذیب و هرگونه فعالیت غیرقانونی را رد کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42766

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر