معاون نخست وزیر ازبکستان:

ایران یکی از شرکای مهم تجاری ازبکستان است/ حجم تجارت دو کشور ۳۲۵ میلیون دلار

معاون نخست وزیر ازبکستان با اشاره به مسیرهای مهم همکاری ایران و ازبکستان بیان داشت: ایران یکی از شرکای مهم تجاری ازبکستان است و حجم تبادل کالا بین دو کشور در سال گذشته میلادی ۳۲۵ میلیون دلار بود.

ایران یکی از شرکای مهم تجاری ازبکستان است/ حجم تجارت دو کشور ۳۲۵ میلیون دلار

گیلان خبر: «آچیلبای رحمت اف» امروز در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی، بازرگانی علمی و فنی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان در محل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مردمان ازبکستان و ایران روابط تاریخی دیرینه با یکدیگر دارند و ما ایران را به عنوان همکار نزدیک و قابل اعتماد خود در منطقه می‌شناسیم و برقراری روابط در سطح مقامات عالی دو کشور در گسترش این روابط نقش بسیار مهمی دارد و ما در حال آماده شدن برای پذیرایی از رئیس جمهور ایران در کشورمان هستیم.

معاون نخست وزیر ازبکستان با اشاره به مسیرهای مهم  همکاری دو کشور بیان داشت: ایران یکی از شرکای مهم تجاری و حجم تبادل کالا بین دو کشور در سال گذشته میلادی 325 میلیون دلار بود.

وی اظهار داشت: با توجه به عواملی مانند موقعیت جغرافیایی  دو کشور و حمل و نقل پیشرفته بین المللی  ما دارای امکانات و ذخایر کافی برای رساندن حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا 500 میلیون دلار هستیم.

رحمت اف گفت: ما اعلام آمادگی می کنیم که فرآورده های آماده نساجی از قبیل نخ، ابریشم، پارچه، کفش و کالاهایی مثل حبوبات،  گردو، گندم، میوه و   کالاهایی در خانواده صنایع نفت و پتروشیمی از قبیل پلی اتیلن و همچنین فرآورده های صنایع ماشین سازی مانند انتقال دهنده ها و ترانسفورماتورها و اتومبیل ها سواری  و باربری و فرآورده های صنایع متالوژی و سایر کالاهای مورد نیاز بازار ایران را بدون توقف و سریع تحویل دهیم. 

وی افزود: همچنین ما خواهان خریداری اجناس متنوعی از ایران از جمله خرید سالانه یک میلیون تن مواد خام نفت هستیم که در آینده به 3 میلیون تن می رسد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42826

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر