مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

صنعت گاز کشور رقابتی می‌شود/ جایگاه شرکت گاز از سطح ملی به بین‌المللی ارتقا می‌یابد

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: صنعت گاز کشور در افق ۱۴۰۴ باید به صنعت رقابتی و کار با مشارکت بخش خصوصی تبدیل و این ماموریت در صنعت گاز کشور باید اجرایی شود.

صنعت گاز کشور رقابتی می‌شود/ جایگاه شرکت گاز از سطح ملی به بین‌المللی ارتقا می‌یابد

گیلان خبر: حمیدرضا عراقی صبح امروز در همایش تولید پایدار گاز در مرکز همایش‌های دانشگاه صنعت نفت با اشاره به مأموریت‌ جدید شرکت ملی گاز توضیح داد: این مأموریت در سه محور تعریف شده که بخش نخست آن مدیریت تامین گاز کشور است.

وی افزود: شرکت ملی گاز مراحل مختلفی را در طی عمر 50 ساله خود سپری کرده که در مرحله نخست تنها صادر کننده گاز به روسیه بود، اما اکنون در مرحله مدیریت تامین گاز کشور قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز افزود: امنیت ارزش و کسب رضایت مشتریان از دیگر محورهای فعالیت‌های شرکت ملی گاز در مدیریت تامین گاز کشور است.

عراقی درباره دومین مأموریت این شرکت توضیح داد: حضور فعال در فرصت‌های مناسب تجارت جهانی گاز از دیگر ماموریت‌های این شرکت است و باید تلاش کنیم، با ایجاد فرصت‌های رقابتی حضور فعال در این بازار داشته باشیم.

وی مدیریت تجدید ساختار صنعت گاز را سومین مأموریت این شرکت عنوان و اظهار کرد: در افق 1404 صنعت گاز کشور باید به صنعت رقابتی و کار با مشارکت بخش خصوصی تبدیل و این ماموریت در صنعت گاز کشور باید اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران درباره میزان تولید در سال‌های آینده توضیح داد: میزان برداشت از گاز طبیعی باید از حجم 230 میلیارد متر مکعبی سالانه  به 290 میلیارد مترمکعب ارتقا یابد؛ همچنین میزان تولید اتان به بیش از 8 میلیون تومان میزان تولید گوگرد به دو میلیون تومان میزان تولید میعانات گازی به 360 میلیون تومان و میزان تولید ال‌پی‌جی به 12 میلیون تومان در سال ارتقا خواهد یافت.

وی افزود: در سه سال آینده باید به این ارقام دست پیدا کنیم و برای تحقق این اهداف باید تغییرات اساسی در ساختار صنعت گاز کشور انجام شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه در مراسم 50 سالگی شرکت ملی گاز و در حضور رئیس جمهوری تصمیماتی مطرح شد،گفت: نخستین مورد از این تصمیمات رسیدن از خودکفایی به خودکفایی در شرکت ملی گاز است تا بتوانیم قدرت تصمیم گیری داشته باشیم و توان ساخت هر آنچه می خواهیم را به دست آوریم.

وی با بیان اینکه کمیت نیز باید به کیفیت تبدیل شود، زیرا ما تنها به دنبال تولید پایدار نیستیم و باید تولید بر اساس ارزش افزوده باشد، تصریح کرد: چنانچه کیفیت و کمیت تولید گاز بر اساس ارزش افزوده و حفظ محیط زیست انجام شود که این موضوع مهمترین شعار ما در نیمه دوم عمر شرکت ملی گاز ایران است.

عراقی تغییر از الگوبرداری به سوی فناوری را هدف سوم شرکت اعلام کرد و گفت: ما نمی توانیم همواره به دنبال کپی سازی باشیم، بلکه باید به دانش فنی نیز توجه کنیم و سطح دانش فعلی خود را به جایی برسانیم که بتوانیم صدور خدمات فنی به خارج از کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: در توسعه تجارت گاز جایگاه شرکت ملی گاز ایران از سطح ملی به سطح جهانی تغییر می‌کند و این کار باید بر مبنای بنگاه‌داری انجام شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز اظهار کرد: برنده شدن شرکت ملی گاز مهمترین موضوع برای ما است، بر این اساس هر فرآیند رفتار و عملکرد و تحقق وعده‌های ما باید به الگویی برای شرکت‌های مشاوره تبدیل شود.

عراقی در پایان نیروی انسانی را جزء اولین مواردی دانست که در یک سازمان باید به آنها توجه ویژه‌ای مبذول شود و گفت: باید در میان نیروی انسانی سازمان اعتماد را ایجاد کنیم و همچنین به کاری که انجام می‌دهیم، نیز اعتقاد و اعتماد داشته باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43400

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر