قیمت طلا 6 دلار کاهش یافت/ احتمال ادامه روند کاهشی

قیمت طلا با افزایش ارزش دلار 5.76 دلار کاهش یافت و احتمال می‌رود در آستانه نشست رهبران دو کره روند کاهشی ادامه یابد.

قیمت طلا 6 دلار کاهش یافت/ احتمال ادامه روند کاهشی

گیلان خبر: با افزایش ارزش اوراق قرضه آمریکا به بالای 3 درصد و بالا رفتن ارزش دلار به بالاترین رقم در بیش از 3 ماه گذشته، قیمت طلا کاهش یافت.

هر اونس طلا با 5.79 دلار کاهش 1324.56 دلار فروخته شد. این فلز گران‌بها روز گذشته 0.5 درصد افزایش یافت و رشته کاهش سه روز خود را شکست.

افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا، دلار را تقویت می‌کند و ارزش اوراق قرضه را بالا می‌برد و بر طلا فشار وارد می‌کند.

شاخص دلار که ارزش این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی می‌سنجد، 0.4 درصد بالا رفت و به 91.117 واحد رسید که بالاترین میزان از 12 ژانویه به شمار می‌رود.

نعیم اصلام ، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «تقویت شاخص دلار و افزایش ارزش اوراق قرضه آمریکا تایید کرد که موضع سخت (افزایشی) فدرال رزرو به این زودی‌ها تغییر نخواهد کرد.»

«با این حال، من معتقدم که با توجه به فروش یکجای بازار اوراق قرضه، سرمایه‌گذاران مجبور هستند پول خود را در جای دیگر سرمایه‌گذاری کنند. خاصیت امنیت طلا این جریان پول را جذب خواهد کرد.»

با افزایش ارزش اوراق قرضه آمریکا، ارزش بازارهای بورس آسیا کاهش یافت.

طلا اغلب به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در زمان‌های بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی دیده می شود.

ترامپ دیروز گفت آمریکا احتمالا با چین به توافق تجاری برسد و مقامات هر دو طرف طی چند روز آینده بر سر میز مذاکره می‌نشینند.

از طرفی، رهبر کره شمالی روز جمعه با رئیس‌جمهور کره جنوبی نشستی خواهد داشت و انتظار می‌رود در اواخر می با اوایل ژوئن با رئیس جمهور آمریکا دیدار کند.

جی مینگ، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «من فکر می‌کنم روند کاهشی قیمت طلا طی چند روز آینده در آستانه نشست رهبران کره شمالی و جنوبی ادامه یابد...»


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43442

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر