کاهش نرخ سود صندوق یکم مسکن برای متقاضیانی که هنوز وام نگرفته‌اند

مدیر ارتباطات بانک مسکن با بیان اینکه مصوبه جدید شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن مشمول قراردادهای جدید خواهد شد، گفت: پس از ابلاغ مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن توسط بانک مرکزی دستورالعمل اجرایی آن تدوین می‌شود.

کاهش نرخ سود صندوق یکم مسکن برای متقاضیانی که هنوز وام نگرفته‌اند

گیلان خبر: مسعود ایزدی در پاسخ به این سؤال که با توجه به مصوبه شب گذشته شورای پول و اعتبار آیا این مصوبه شامل حال افرادی که در حال پرداخت اقساط وام 80 میلیونی مسکن از محل صندوق یکم با نرخ سود 9.5 و یا 8 درصد هستند می‌شود، گفت: شورای پول و اعتبار روز گذشته نرخ سود تسهیلات مسکن از محل صندوق پس‌انداز یکم را در بافت‌های فرسوده از 8 درصد به 6 درصد و در سایر مناطق از 9.5 درصد را به 8 درصد کاهش داد.

وی افزود: به محض اینکه مصوبه شورای پول و اعتبار از سوی بانک مرکزی به بانک مسکن ابلاغ شود، دستورالعمل اجرایی آن تدوین و به شعب ابلاغ خواهد شد.

ایزدی ادامه داد: قطعاً متقاضیان و دارندگان امتیاز صندوق پس‌انداز یکم که هنوز از این امتیاز استفاده نکرده‌اند، مصوبه شامل حالشان خواهد شد، اما این مصوبه کاهش نرخ سود تسهیلات شامل حال افرادی که از این تسهیلات استفاده و یک قسط پرداخت کرده‌اند، نمی‌شود.

مدیر ارتباطات بانک مسکن در پاسخ به این سؤال که کاهش اقساط وام مسکن با مصوبه جدید چقدر خواهد بود، خاطرنشان کرد: با ابلاغ مصوبه جدید از سوی بانک مرکزی تدوین دستورالعمل اجرایی آن انجام و سپس میزان کاهش اقساط نیز مشخص خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43443

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر